393 ogledov

Messi do visokega jubileja, Real do zmage v 88. minuti

lionel messi luis suarez Epa
Izjemna številka za izjemnega nogometaša.

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je na tekmi španske lige proti Eibarju, ki jo je njegova Barcelona danes dobila s 3:0, dosegel jubilejni 400. zadetek v španski prvi ligi.

Barcelona je spomladanski del prvenstva začela z zanesljivo zmago, ob Messiju, ki je v polno zadel v 53. minuti, je bil dvakrat uspešen še Urugvajec Luis Suarez.

Messi je sicer že dolgo rekorder španske lige, potem ko je prestavil prejšnji mejnik najboljšega strelca v Španiji Telma Zarre z 253 zadetki, toliko zadetkov je Messi dosegel že do novembra 2014. Za jubilejni mejnik in 400 golov v ligi je Messi potreboval 435 tekem.

Z zmago je Barcelona obdržala pet točk prednosti pred madridskim Atleticom. Jan Oblak se je tudi tokrat izkazal in ostal nepremagan, še en zadetek več pa je v svojo statistiko ob zmagi z 1:0 vpisal Antoine Griezmann. Francoz je zadel z bele točke.

Do pomembne zmage je prišel tudi Atleticov mestni tekmec Real. Za odločilni zadetek na gostujoči tekmi proti neugodnemu Betisu je v 88. minuti poskrbel Dani Ceballos, ki je tako na kolena spravil svoje nekdanje soigralce. V 13. minuti je goste sicer v vodstvo popeljal Luka Modrić, sredi drugega počasa pa je izenačil Sergio Canales.

Slab dan je imel tudi preostali prvoligaš iz Seville. Istoimenski klub je z 0:2 klonil na gostovanju v Bilbau ter tako na tretjem mestu lestvice izgubil stik z madridskim Atleticom. Sevillo je po točkah ujel Real Madrid.