21 ogledov

Milan po loteriji do superpokala

Bonaventura Juventus AC Milan italijanski superpokal Doha
1/7
Nogometaši AC Milana so po streljanju enajstmetrovk premagali Juventus in osvojili italijanski superpokal za leto 2016.

Torinski Juventus je v zadnjih letih nesporni vladar Apeninskega polotoka. V lanski sezoni je "stara dama" osvojila dvojno krono, v pokalnem finalu je po podaljšku strla AC Milan.

Slednji je tokrat vrnil udarec in slavil po streljanju enajstmetrovk. Po rednem delu in podaljšku je bil izid 1:1.

"Rossoneri" so "Bianconere" premagali že drugič v letošnji sezoni, z minimalno razliko so dobili jesenski prvenstveni dvoboj na San Siru.

Srečanje je bilo odigrano na stadionu Jassim Bin Hamad v katarski Dohi, tekma pa je bila vsaj v rednem delu zelo dinamična in polna obetavnih situacij za zadetek.

Oba gola dosežena z glavo

Juventus je povedel v 18. minuti, ko je po kotu Miralema Pjanića z glavo zadel branilec Giorgio Chiellini.

Milan je izenačil še pred koncem prvega polčasa, po ostrem predložku Susa je z glavo lepo zadel Giacomo Bonaventura.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, a se Gianluigi Donnarumma in Gianluigi Buffon nista dala premagati, Alessio Romagnoli je za Milan zatresel tudi okvir vrat.

Podaljšek prav tako ni prinesel spremembe izida in o dobitniku superpokalne lovorike so odločali streli z bele točke.

Dybala tragična figura

Po štirih serijah sta obe ekipi po trikrat zadeli (za Juve je zgrešil Mario Mandžukić, za Milan Gianluca Lapadula), v zadnji peti seriji pa je Donnarumma ubranil udarec Paula Dybale.

Priložnost za potrditev zmage Milana je dobil Hrvat Mario Pašalić in jo izkoristil ter svojemu klubu prinesel težko pričakovano lovoriko.