140 ogledov

Na zaostali tekmi nov poraz prvakov

Nemanja Jakšić Profimedia
Nogometaši Aluminija so na zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 1:0 (0:0).

Zaostala tekma osmouvrščenega Celja in devetouvrščenega Aluminija - ta bi morala biti 11. februarja, a je bila prestavljena zaradi zasneženega in zamrznjenega igrišča - se je končala z zmago domače zasedbe iz Kidričevega, ki se je zdaj Celju približala na štiri točke, zadnjeuvrščeni Gorici pa ušla za pet točk.

Po začetnem tipanju moči so si prvo priložnost na tekmi priigrali Kidričani, strel Harisa Kadrića z roba kazenskega prostora v sedmi minuti pa ni povzročil nobenih težav gostujočemu vratarja Matjažu Rozmanu. Sedem minut kasneje se je Kadrić znova znašel v obetavni priložnosti, v zaključku akcije pa ni ne podal ne streljal, tako da je celjska obramba odpravila nevarnost pred svojimi vrati.

V nadaljevanju je tekma v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, malenkostno bolj aktivni so bili izbranci domačega trenerja Oskarja Drobneta, ki so si novo priložnost priigrali v 20. minuti, po strelu v prvem polčasu najbolj agilnega Kadrića v 20. minuti pa je bil Rozman znova na pravem mestu.

V prvem polčasu dokaj bledi državni prvaki iz Celja so si prvo priložnost ustvarili v 30. minuti, strel Ivana Božića z desne strani pa je zletel mimo vrat povsem nezaposlenega domačega vratarja Luke Janžekoviča. V končnici prvega polčasa so gosti celo dosegli zadetek, a ga je glavni sodnik Alen Borošak razveljavil zaradi prepovedanega položaja Božiča, gostitelji pa so znova zagrozili prek Kadrića, njegov strel z dvanajstih metrov je švignil mimo desne vratnice.

Đorđe Ivanović SNL Šport Zamenjava na vrhu lestvice

Začetek drugega polčasa je bil po "uspavanki" iz prvega polčasa izjemno razburljiv. Prvi so v 48. minuti zagrozili gostitelji, po strelu Alena Krajnca se je znova izkazal Rozman. Le dve minuti kasneje so zagrozili nogometaši iz mesta grofov, a je Mičo Kuzmanović slabo sprejel žogo in obetavna priložnost je splavala po vodi.

V 54. minuti pa je glavni sodnik Borošak po prekršku Matica Vrbanca nad Korejcem Dohyunom Kimom pokazal na 11-metrovko, ki jo je uspešno izvedel Kadrić.

Po vodilnem golu Kidričanov so Celjani skušali prevzeti pobudo, a v tem niso bili najbolj uspešni. Gostitelji so brez težav odbili vse njihove jalove napade. Od 83. minuti so nastopali z igralcem manj, saj je strelec edinega gola na tekmi po prerivanju prejel drugi rumeni karton.

Celjani so bili še najbližje zadetku minuto kasneje, ko je domači obrambni igralec Nemanja Jakšić nespretno zadel žogo, ta pa se je od vratnice odbila v naročje Janžekoviča in ostalo je pri minimalni zmagi domače zasedbe, medtem ko je gostujoča doživela še drugi poraz v nizu v spomladanskem delu sezone.