166 ogledov

Največji angleški derbi po notah domačih

Marcus Rashford
V 30. kolu angleškega prvenstva sta se pomerila Manchester United in Liverpool.

Na Old Traffordu sta se pomerila največja angleška rivala, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa so se treh točk veselili nogometaši Manchester Uniteda. Ti so slavili z rezultatom 2:1, oba zadetka za rdeče vrage je proti Liverpoolu v prvem polčasu zabil Marcus Rashford. Mladi angleški napadalec je sicer zaigral prvič v prvi postavi po 26. decembru. Z zmago je United Liverpoolu na drugem mestu pobegnil na pet točk razlike.

Velik delež k uspehu domačih je prispeval tudi Romelu Lukaku. Ta je v 14. minuti najprej visoko skočil in podaljšal žogo do Rashforda, ki se je v gostujočem kazenskem prostoru z lepo finto otresel Trenta Alexander-Arnolda, nato pa meril v dolgi kot in zadel v malo mrežico za 1:0.

Le deset minut kasneje je United podvojil svojo prednost. Lukaku je tokrat s podajo poiskal Juana Mato, ki pa ob posredovanju branilcev ni prišel do strela, vendar se je okroglo usnje srečno za domače odbilo do Rashforda. Ta je udaril po žogi, ob rahlem odboju od nesrečnega Alexander-Arnolda pa je žoga znova končala v mreži. Čeprav je Liverpool dominiral v posesti žoge, bi United nato lahko prišel še do enega zadetka, vendar je akrobatski poizkus Mate s polškarjicami za las končal mimo vratnice.

V drugem polčasu je četa Jürgena Kloppa prevladovala, United pa se je branil. Težave so se za domače začele, ko je Eric Bailly ob poizkusu izbijanja žoge na prvi vratnici nesrečno zadel žogo in jo poslal za hrbet Davida De Gee. V nadaljevanju tekme je Liverpool pritiskal za izenačenje, vendar si lepših priložnosti ni pripravil. V 96. minuti je do voleja v domačem kazenskem prostoru prišel Mohamed Salah, a žogo poslal visoko preko prečke.

Liverpool je v tekmi, ki jo je izgubil, imel posest žoge 68-odstotno, na gol tekmeca je sprožil 14 strelov, United pet, gostje pa so prevladovali tudi v priigranih kotih s 13:1. Izenačeno je bilo le tazmerje v strelih na gol - 2:2. Jose Mourinho je na deveti tekmi proti Kloppu prišel do druge zmage.