379 ogledov

Nepremagljivi PSG zrušil 82-letni rekord

kylian mbappe Epa
Parižani meljejo vse pred seboj.

Mladi francoski nogometni zvezdnik Kylian Mbappe je ob nedeljski prvenstveni zmagi njegovega Paris Saint-Germaina proti Lyonu s 5:0 dosegel štiri zadetke in močno pripomogel k temu, da je klub iz francoske prestolnice slavil devetič po vrsti z na začetku sezone, kar je nov rekord ligue 1.

Izbranci Thomasa Tuchela so za eno zmago popravili prejšnji rekord Olympiqua Lilloisa iz leta 1936.

PSG je v deveti minuti z uspešno izvedeno enajstmetrovko v vodstvo popeljal Neymar. Po pol ure je Lyon imel na zelenici igralca več, saj je rdeč karton dobil Presnel Kimpembe. Toda to PSG ni ustavilo, na veliko sceno je stopil Mbappe in dosegel štiri gole v 13 minutah.

Parižani lovijo šesti naslov državnega prvaka v sedmih sezonah, po devetih tekmah pa imajo že osem točk prednosti pred drugouvrščenim Lillom.

Lyon je ob visokem porazu doživel še en udarec, saj je zaradi poškodbe v sedmi minuti z igrišča odšel zvezdnik Nabil Fekir.

neymar mbappe | Avtor: Epa Epa