1679 ogledov

Nora obramba Jana Oblaka

Jan Oblak Joaquin Real Betis Atletico Madrid
Slovenski vratar je pretekli konec tedna spet navduševal nogmetne sladokusce.

Madridski Atlético je v nedeljo v okviru 15. kola španske La Lige gostoval pri Betisu in z minimalno zmago (0:1) ostal na tretjem mestu, šest točk za vodilno Barcelono.

Edini gol je sredi prvega polčasa zabil Saúl Ñíguez, v nadaljevanju pa so imeli domačini obilo priložnosti, da bi vsaj izenačili. Toda vedno znova jim je na poti stal Jan Oblak.

Eric Abidal Liga Evropa žreb Liga Evropa Šport Šest Slovencev dobilo tekmece, en neposreden obračun

Slovenski vratar je ustavil štiri strele, posebej pa se je izkazal v 60. minuti, ko je s panterskim posredovanjem ustavil poskus Cristiana Tella.

V številnih tujih medijih so Oblakovo reakcijo označili s pridevniki kot je "noro", "izjemno" in "fantastično", pogoste so bile tudi primerjave s poskočnimi predstavniki živalskega kraljestva.

jan oblak atletico madrid Statistika Šport Oblak najboljši vratar v 21. stoletju

Oblakovo paradno obrambo in vrhunce njegovega udejstvovanja na stadionu Benito Villamarín si lahko ogledate na spodnjih posnetkih.