200 ogledov

Nova zmaga vodilnih, zdaj že pri +10

NK Celje twitter NK Celje
Nogometaši Aluminija so v 19. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Celju z 1:3 (0:2).

Varovanci Damirja Krznarja so po malce bolj zaspanem začetku brez večjih težav prišli do četrte zaporedne zmage v DP in imajo s 44 točkami na vrhu lestvice deset točk naskoka pred Olimpijo. Ljubljančane v nedeljo čaka gostujoči obračun proti tretjemu Kopru, ki ima ob tekmi manj tudi štiri točke manj od zeleno-belih.

Na zahtevni, razmočeni in deloma zasneženi zelenici v Kidričevem sprva ni bilo veliko pravega nogometa, tudi Celjani v uvodu niso mogli vzpostaviti prepoznavne igre.

Že ob prvi priložnosti na tekmi so bili domači v 16. minuti le nekaj centimetrov oddaljeni od vodstva. Po podaji v kazenski prostor je Luka Koblar dobil skok, z glavo poslal žogo na drugo stran Tomislavu Jagiću, ta pa je brez oklevanja iz prve močno sprožil in zadel vratnico.

Celjani so nato vse bolj prevzemali nadzor nad dogajanjem na zelenici. Strel od daleč Tamarja Svetlina v 22. minuti je zletel precej mimo gola. Lepšo priložnost je imel nekaj minut kasneje Damjan Vuklišević po podaji s prostega strela, a je z glavo slabo zadel žogo.

Matjaž Rozman je moral na drugi strani v 31. minuti posredovati po strelu Sandra Jovanovića, ki je od blizu naravnost v celjskega vratarja.

Kazen za zamujeno je sledila v 32. minuti, ko je po visoki podaji Žana Karničnika sam proti vratom s svoje polovice igrišča stekel Gregor Bajde, preigral vratarja Sama Pridgarja in zaključil za vodstvo Celja.

Tega so Celjani povišali vsega dve minuti kasneje, ko je po podaji Luke Bobičanca z desne strani z volejem v osrčju kazenskega prostora zadel Vuklišević. Pridgar ob tem ni najbolje posredoval.

Bobičanec je nato še sam prišel do nevarnega strela, a iz zahtevnega kota v 38. minuti z desnico ni bil dovolj natančen.

Drugi del se je začel z napako Pridgarja, ki ga je rešila le nepazljivost celjskih nogometašev okoli njega. Na drugi strani je zvit poskus Galu Gorenaku v 55. minuti obranil Rozman.

Bobičanec je po nekaj težavah Aluminijevih branilcev v 60. minuti z levico žogo poslal prek vrat, podobno kot Bajde nekaj trenutkov kasneje. Vuklišević je bil po visokih žogah v kazenski prostor še naprej zelo nevaren, v 71. minuti je dobil še en skok, a žogo z glavo po podaji Bobičanca poslal mimo cilja. Štiri minute kasneje je po lepi akciji z desne do strela prišel Svetlin, a ga je Pridgar z nogo sijajno ustavil.

Gorenak je nekaj trenutkov kasneje na drugi strani meril previsoko. Kar ni uspelo Gorenaku pa je pred vrati Aluminija Marku Zabukovniku. Ta je v 79. minuti po sijajnem strelu z okoli 22 metrov premagal nemočnega Pridgarja.

Tin Martić je v prvi minuti sodnikovega dodatka z okoli šestih metrov le še omilil poraz domačih.