43528 ogledov

Oblak po grozljivem trku predčasno končal tekmo, sumi se celo na ...

Jan Oblak Epa
Jan Oblak je moral po trku z nasprotnim igralcem predčasno zapustiti zelenico.

Nogometaši Atletico Madrida so v 9. krogu španskega prvenstva gostovali v Bilbau in zmagali z 1:0. Slovenski vratar Jan Oblak pa je moral sredi drugega polčasa po trku z nasprotnim igralcem zapustiti igrišče.

Sprva so se španski mediji razpisali, da naj bi bil Oblak zamenjan, ker je čutil bolečine v zgornjem delu trupa, a so se nekateri mediji uspeli dokopati do podatka, da domnevno Oblak ni zapustil tekme zaradi bolečin, temveč zaradi pretresa možganov, saj naj se ne bi zavedal in spominjal ničesar o tekmi.

Jan Oblak | Avtor: Epa Epa

Oblak je tako še drugič v tej sezoni moral predčasno z igrišča zaradi poškodbe. Škofjeločan je moral dve tekmi v španskem prvenstvi izpustiti že septembra zaradi poškodbe stegenske mišice.

Tokrat pa jo je staknil ob posredovanju pred Alexom Berenguerjem. Ob skoku in trku z nasprotnim igralcem ter trdem pristanku na tleh je začutil bolečino predvsem v ramenskem obroču, nekaj minut kasneje pa je sam zahteval menjavo zaradi, kot je pokazal soigralcem, bolečin v vratu oziroma glavi. Kasneje se je po španskih medijih začelo omenjati celo pretres možganov, kar naj bi potrdil tudi Diego Simeone.

Strelec edinega zadetka na San Mamesu je sicer bil Antoine Griezmann v 47. minuti. Atletico Madrid je s šesto zmago skočil na tretje mesto.

Šele drugo zmago v sezoni je zabeležila Sevilla, ki je v minuli sezoni zasedla četrto mesto v LaLigi. V gosteh je premagala Mallorco, edini zadetek na tekmi pa je na začetku drugega polčasa dosegel Nemanja Gudelj.

V nedeljo bo v ospredju obračun med Real Madridom in Barcelono. Večna tekmeca sta izenačena po točkah na vrhu razpredelnice, psihološki moment pa je na strani aktualnih evropskih in španskih prvakov. Katalonci so namreč sredi tedna doživeli hudo razočaranje, saj so si z neodločenim izidom proti Interju praktično zaprli vrata v nadaljevanje tekmovanja v ligi prvakov.

Poleg 'el clasica', ki se bo v Madridu začel ob 16.15, so na sporedu še dvoboji Celta Vigo - Real Sociedad, Espanyol - Real Valladolid in Betis Sevilla - Almeria.