1037 ogledov

Oblak vnovič nepremagan, še naprej z zavidljivo statistiko

Atletico Madrid Epa
Osrednja tekma nedeljskega sporeda 28. kola La Lige je bila odigrana v Madridu.

Atlético Madrid je doma ugnal Celto (3:0) in ostal edini razmeroma resen izzivalec vodilne Barcelone. Potek igre je sicer nakazoval drugačen scenarij, toda gol Antoina Griezmanna ob koncu prvega polčasa in zadetka Vitola ter Ángela Corree v drugem delu sta zapečatila usodo Galicijcev.

Jan Oblak je vso tekmo branil domača vrata, v drugem polčasu pokazal nekaj lepih posredovanj in ostal vratar z najmanj prejetimi zadetki v La Ligi.

Sergio Ramos "Malce mu je ušlo" Šport Kapetan Reala med tekmo manjkal nekaj minut

Espanyol je doma po preobratu premagal Real Sociedad (2:1), Villarreal je pričakovano odpravil Las Palmas (0:2), bilbajski Athletic je bil boljši od Leganésa (2:0).

Že v soboto je Barcelona zlahka zmagala pri odpisani Málagi (0:2), Real Madrid pa je vzel tri točke na neugodnem gostovanju v Eibarju (1:2). Derbi kola je pripadel Valencii, slednja je slavila v Sevilli (0:2).