3538 ogledov

Oblak zablestel, Atlético daleč pred Barço in Realom

Cádiz Atlético Profimedia
V elitni španski nogometni ligi so bile odigrane tekme 21. prvenstvenega kola.

Nogometaši madridskega Atlética nadaljujejo pohod proti enajstemu naslovu. V 21. kolu so v gosteh premagali Cádiz (2:4) in imajo ob tekmi manj pred drugouvrščenim madridskim Realom že deset točk prednosti.

lionel messi Medijski vihar Šport Razkriti tajni dokumenti, Messi služil obscene zneske!

Zasedba Diega Simeoneja je zabeležila šestnajsto zmago in prejela jubilejni deseti zadetek na devetnajstih tekmah. Jan Oblak je šele drugič v sezoni v vseh tekmovanjih dobil dva gola. Pri obeh je bil nemočen, zato pa je zablestel pri izidu 2:3, ko je bravurozno ubranil poskus Ivana Šaponjića.

Dva zadetka je dosegel urugvajski napadalec Luis Suárez. Prvega za vodstvo 0:1 s prostega strela iz 26 metrov, drugega pa na začetku drugega dela z bele točke za 1:3. Vmes je v polno za goste zadel Saúl Ñíguez, končni rezultat pa je v 88. minuti postavil Koke. Suárez se je s štirinajstimi zadetki utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev.

Oblaka je dvakrat ukanil Álvaro Negredo; v 34. minuti z natančnim strelom s strani, v 70. minuti pa s kančkom sreče, saj je bil Ločan za las prekratek.

Atlético Madrid je s 40 doseženimi zadetki najučinkovitejše moštvo prvenstva, z vsega desetimi prejetimi pa tudi najboljše v obrambi.

Za Atléticom je precejšnja gneča. Z zmago nad bilbajskim Athleticom (2:1) se je na drugo mesto povzpela Barcelona, ki ima tako kot Real Madrid 40 točk, četrta s točko zaostanka za omenjenima pa je Sevilla.

Lionel Messi je za Barcelono proti Athleticu v 20. minuti zadel s prostega strela, gostje so izenačili po avtogolu Jordija Albe na začetku drugega polčasa, Kataloncem pa je tri točke prinesel Antoine Griezmann v 75. minuti.