585 ogledov

Obliž na rane za Real Madrid

Real Madrid Mestalla Epa Real Madrid je Valencii zabil štiri gole.
V elitni španski nogometni ligi je bil v soboto v središču pozornosti dvoboj med Valencio in madridskim Realom.

Real Madrid je s prvo polovico letošnje prvenstvene sezone opravil katastrofalno, pred nekaj dnevi se je presenetljivo poslovil tudi od španskega kraljevega pokala. Rane so si aktualni španski, evropski in svetovni prvaki vsaj minimalno zacelili na Mestalli, kjer so premagali tretjeuvrščeno Valencio (1:4), ki ji na lestvici že dihajo za ovratnik.

V prvem polčasu je Real prišel do prednosti dveh zadetkov, dvakrat je z bele točke natančno meril Cristiano Ronaldo. Slednji je utrpel prekršek ob prvi enajstmetrovki, ob drugi pa Karim Benzema.

V drugem polčasu je Valencia krenila po izenačenje in po kotu v 58. minuti je z glavo znižal Santiago Mina. Real je vzdržal nalete "netopirjev" in v končnici tekmo odločil v svojo korist, ko sta po lepih akcijah zadela Marcelo in Toni Kroos.

Real Madrid Leganes Copa del Rey Zidane pod pritiskom Šport Še en hud udarec za Real Madrid

V zelo pomembnem obračunu za obstanek je Deportivo La Coruña doma v zadnjih minutah zapravil dva gola prednosti proti Levanteju (2:2), zadnjeuvrščena Málaga je doma remizirala z Girono (0:0). Že v petek sta si na baskovskem obračunu plen razdelila Athletic Bilbao in Eibar (1:1). Villarreal je z zmago nad Realom Sociedadom (4:2) ostal v igri za uvrstitev v Ligo prvakov.

Vodilna Barcelona bo v nedeljo v vlogi velike favoritinje, ko bo na svojem stadionu Camp Nou pričakala Alavés, zmago pričakuje tudi Atlético Madrid z Janom Oblakom, ki bo gostil Las Palmas.