812 ogledov

Piratski bunker odbil 36 madridskih naskokov

Karim Benzema Real Madrid Cádiz Epa
V nedeljo so bile odigrane štiri tekme v najmočnejši španski nogometni ligi.

Real Madrid je, zaradi covida-19 brez številnih članov prve ekipe, na domači zelenici prišel le do točke proti Cádizu (0:0) in končal niz sedmih ligaških zmag. "Beli balet" ima na vrhu šest točk prednosti pred Sevillo, ob odigrani tekmi več.

Madrid je imel 82-odstotno posest žoge, na vrata Jeremíasa Ledesme sprožil 36 strelov, od tega devet v okvir, a mreže domačini, tudi iz zelo ugodnih položajev, niso uspeli zatresti. Na drugi strani andaluzijski "pirati" niso zadeli okvirja domačega gola.

Ivan Rakitić Video Šport Neverjetno, kaj je Ivan Rakitić napravil Janu Oblaku

V dosedanjem poteku sezone odlični Real Betis je izgubil v Bilbau, Athletic je do treh točk prišel v izdihljajih srečanja (3:2). Že po šestih minutah je bilo 1:1, zabila sta Iñaki Williams in Juanmi. Andaluzijci so na začetku drugega dela povedli z udarcem Nabila Fekirja, v 72. minuti je še drugič zadel Williams in izenačil. Odločilni gol je v 89. minuti po podaji Oihana Sanceta dosegel Óscar de Marcos.

V Granadi so domači ugnali Mallorco (4:1), junak obračuna pa je bil 39-letni napadalec Jorge Molina, ki je zabil kar tri gole. S tem je postal najstarejši nogometaš s hat-trickom v La Ligi.

Getafe je pričakal Osasuno in po golu rezervista Daría Povede v sodnikovem dodatku prišel do sila pomembnih točk (1:0) v boju za obstanek.

Sergio Agüero Barcelona Video Šport Sergio Agüero zaradi srca v solzah končal kariero