125 ogledov

Po 40 letih jim spet grozi izpad v 2. Bundesligo

Werder Epa
Do konca prvenstva še štirje krogi.

Tri nedeljske tekme 30. kroga elitne nemške nogometne lige so bile zanimive predvsem s stališča boja za obstanek. V tem zelo slabo kaže bremenskemu Werderju, ki je doživel nov udarec, v Bremnu ga je z 1:0 premagal Wolfsburg. Union Berlin in Schalke sta se razšla z izidom 1:1, enak izid je bil tudi na tekmi Augsburg - Köln.

Werder je v obračunu z Wolfsburgom nujno potreboval točke. Zato so mnogi pričakovali njegov juriš proti tekmečevim vratom, a tega ni bilo. Domači so bili povsem nenevarni, tako da je zmaga gostov povsem zaslužena. Povedli bi lahko že v prvem delu, česar niso izkoristil takrat, so izkoristili v drugem, ko je v 82. minuti v polno zadel Nizozemec Wout Weghors, ki je unovčil natančno podajo z desne strani in z glavo zatresel mrežo.

Bremenčani ostajajo na predzadnjem mestu, razlika do 16. mesta je narasla na tri točke, za mesti, ki zagotavljajo neposreden obstanek v ligi, pa zaostajajo za pet točk. Werder bi tako lahko po sezoni 1979/80 znova nazadoval v drugoligaško konkurenco. Pred štirimi desetletji je za vrnitev med elito potreboval le eno sezono, nato pa je osvojil tri od svojih štirih lovorik državnega prvaka (1964/65, 1987/88, 1992/93, 2003/04). Ob tem je bil dvakrat drugi le zaradi slabše razlike v zadetkih (1982/83 in 1985/86).

Za šest točk mu po novem beži Union Berlin, ki je na domačem igrišču remiziral s Schalkejem. Berlinčani s točko ne morejo biti ravno zadovoljni, saj so zapravili celo vrsto priložnosti, že po prvem polčasu bi lahko izdatno vodili. Robert Andrich jih je po protinapadu v 11. minuti sicer popeljal v vodstvo, toda gosti so v 28. izenačili. Iz edinega strela v okvir vrat ekipe iz Gelsenkirchna v prvem delu je bil uspešen Jonjoe Kenny. Schalke je brez zmage že na 12 zaporednih tekmah, zadnjič se mu je taka serija zgodila leta 1993.

Grischa Proemel | Avtor: Epa Epa

Neučinkovitost so pokazali tudi nogometaši Augsburga. V prvem polčasu bi lahko napolnili mrežo soseda v spodnjem delu lestvice, Kölna, a jim je to preprečil vratar Timo Horn. Slednji je sicer v 27. minuti zakrivil enajstmetrovko, a svojo napako popravil, saj je strel Floriana Niederlechnerja ubranil, nekaj minut pozneje pa je dobil še en medsebojen obračun z istim napadalcem, ko se je ta znašel sam pred njim. Zgrešene priložnosti Augsburga so gosti kaznovali v 86. minuti, ko je mrežo z lepim volejem zatresel Anthony Modeste. A veselje Kölnčanov je bilo kratko, dve minuti pozneje je izenačil Philipp Max.

Obe ekipi sta ostali na 12. oziroma 13. mestu prvenstvene razpredelnice, Köln ima 35, Augsburg pa 32 točk, pred 16. Fortuno imata sedem oziroma štiri točke prednosti.