Po infarktni končnici Real do treh točk

Isco Nyom Granada Real Madrid Liga BBVA Španija liga prvenstvo
1/11
Reuters
Real Madrid je pri novincu Elcheju prišel do zmage v sodnikovem dodatku (1:2). Valencia je v Granadi slavila z golom Jonasa v 94. minuti (0:1), Sevilla pa je svojo prvo prvenstveno zmago dosegla proti letos bledemu Rayu (4:1).

Madridski Real je gostoval pri novincu Elcheju, kjer je nazadnje igral leta 1989. Gareth Bale je še vedno poškodovan in ga ni bilo v moštvu, a bi moral biti pripravljen za sobotni derbi z Atléticom. Tokrat so Madridčani domov srečno odnesli tri točke, po zaslugi radodarnega sodnika in mirnosti Cristiana Ronalda v odločilnih trenutkih.

Srečanje se je začelo s priložnostjo za Ronalda, v 10. minuti pa je za domače z glavo dobro poskusil David Lomban, toda Diego Lopez se je izkazal, tako kot tudi nekaj minut kasneje po strelu Manuja z leve strani. Po še enem poskusu Ronalda se je v 27. minuti priložnost ponudila domačemu vezistu Javiju Marquezu, ki pa je zgrešil žogo. Real je vse bolj prevzemal vajeti igre v svoje roke, a do konkretnih priložnosti ni prihajal. V 36. minuti je do strela le prišel Angel di Maria, izkazal pa se je domači vratar Manu Herrera.

Nadaljevanje blede predstave

Drugi polčas je hitro prinesel spremembo izida. V 51. minuti je Cristiano izvajal prosti strel, domači živi zid se je razmaknil in to je bilo usodno ob močnem udarcu Portugalca. Do konca tekme so bili domači malce bolj aktivni, a pravih priložnosti nismo videli ne na eni, ne na drugi strani. Nato pa je prišla 92. minuta in predložek z leve strani, ki ga je s strelom z glavo nadgradil Richmond Boakye.

A to še ni bilo vse. Triminutni sodnikov dodatek se je zaradi proslavljanja gola domačih zavlekel in v 94. minuti je Real prišel do kota. V kazenskem prostoru je prišlo do prerivanja, sodnik pa je sumljivo pokazal na belo točko zaradi prekrška nad Pepejem. Zanesljivi izvajalec z bele točke je bil Ronaldo in Madrid je z vzhodne obale Španije srečno odnesel vse tri točke in obdržal stik z vrhom lestvice.