7152 ogledov

Po svetu odmeva čudežna obramba Jana Oblaka (video)

Jan Oblak Reševalni pas/Twitter
Jan Oblak je bil izbran za igralca tekme ob zmagi nad Celto Vigo.

Nogometaši Atletico Madrida so v 21. krogu španskega prvenstva v samem zaključku tekme v gosteh premagali premagali Celto Vigo z 1:0, čeprav so zadnji del dvoboja morali igrati z igralcem manj. Junak je bil Jan Oblak, ki je v drugem polčasu nekajkrat rešil Atletico in so ga na koncu razglasili za igralca srečanja.

Oblak se je izkazal najprej v 58. minuti, ko sta se iz oči v oči srečala z Iagom Aspasom, ter deset minut pred zaključkom tekme ob strelu Reinilda. Še posebej pa po svetu odmeva prvo posredovanje, ko je najprej ubranil strel Aspasu, a se je žoga še naprej kotalila proti golu, preden je naš kapetan z izjemnim naporom v igri milimetrov preprečil vodstvo Celte.

Po izključitvi Stefana Savića v 71. minuti je Atletico Madrid rešila še prečka po strelu Aspasa, minuto pred iztekom rednega časa pa je Memphis Depay s svojim krstnim zadetkom v dresu rojiblancosov poskrbel za zmago Atletica.

Atletico se je z enajsto zmago utrdil na četrtem mestu, ki še vodi v ligo prvakov v naslednji sezoni. Za tretjeuvrščenim Real Sociedadom, ki bo v ponedeljek gostoval pri Espanyolu, ima točko zaostanka, Betis na petem mestu pa za njim zaostaja štiri točke.