399 ogledov

V boju za naslov velik spodrsljaj Reala

Real Madrid Profimedia
Real Madrid ostal praznih rok na Majorki.

Nogometaši madridskega Reala so v prvi današnji tekmi 20. kroga španske lige na gostovanju pri Mallorci izgubili z 0:1. Na lestvici tako ostajajo pet točk za vodilno Barcelono, ki bo svojo tekmo tega kroga igrala zvečer proti Sevilli. Real Madrid je tako naslednja ekipa z vrha lestvice, ki se je v tem krogu opekla. Real je sicer prevladoval, predvsem ob koncu tekme in v dolgem sodniškem dodatku je močno stisnil domače, a je zaman iskal izenačenje.

Edini gol na tekmi je bil avtogol Madridčanov, ko je Nacho Fernandez v 13. minuti slabo posredoval in premagal svojega vratarja Andrija Lunina. Ta je dobil priložnost, ko se je na ogrevanju poškodoval Thibaut Curtois. Gostje so v 59. minuti zapravili enajstmetrovko, ko je poskus Marca Asensia ubranil domači vratar Predrag Rajković.

Predrag Rajković | Avtor: Profimedia Profimedia

Barcelona bo tako imela zvečer priložnost, da proti letos ne posebej prepričljivi Sevilli spet poveča naskok pred večnimi tekmeci na osem točk. Danes bosta poleg večernega obračuna Kataloncev in Andaluzijcev še tekmi Girona - Valencia in Real Sociedad - Valladolid, v ponedeljek pa še Rayo Vallecano - Almeria.

V tem krogu je sicer bilo v španski ligi že nekaj presenečenj. Madridski Atletico Jana Oblaka je igral le neodločeno 1:1 z Getafejem, Elche pa je za sploh prvo zmago sezone ugnal Villarreal s 3:1. Neuspešen je bil tudi Betis, ki je doma s 3:4 klonil proti Celti.