186 ogledov

Real doživel drugi poraz v sezoni

Luka Modrić Profimedia
Real Madrid klonil proti Villarrealu.

V tekmi 15. kroga španske nogometne lige je Villarreal z 2:1 premagal madridski Real in mu zadal šele drugi poraz v sezoni. Na lestvici tako v vodstvu ostaja Barcelona, ki ima enako število točk (38), a bo svojo tekmo, derbi proti Atleticu Jana Oblaka, igrala v nedeljo.

Za Villarreal je to prva domača zmaga proti madridski zasedbi po več kot sedmih letih. Junaka zmage za rumeno podmornico sta bila Yeremy Pino in Gerard Moreno. Po prvem polčasu brez zadetkov, a z nekaj priložnostmi na obeh straneh, so v nadaljevanju pritisnili domači in praktično v prvi nevarni akciji povedli, ko je Moreno lepo našel Pina. Sledilo je izenačenje gostov, potem ko je Real po ogledu posnetka dobil najstrožjo kazen zaradi igre z roko Argentinca Juana Foytha, zanesljivi izvajalec je bil Karim Benzema.

A so do enajstmetrovke zaradi podobnega razloga, z roko je igral David Alaba, prišli tudi domači. Moreno pa je v 63. minuti postavil izid 2:1, ki je bil tudi končni.

Gerard Moreno | Avtor: Profimedia Profimedia

Real je ob koncu dvoboja sicer pritisnil, a ostal brez še enega zadetka. Z novimi tremi točkami je Villarreal začasno skočil na peto mesto razpredelnice.

Mallorca je v sobotnih popoldanskih urah z 1:0 premagala Real Valladolid, dvoboj med Espanyolom in Girono pa se je končal brez zmagovalca z 2:2. Že v petek je Elche izgubil s Celto z 0:1, z enakim izidom je Valencia doma klonila proti Cadizu.

V nedeljo bo poleg osrednjega večernega obračuna med Atleticom in Barcelono tretji Real Sociedad igral z Almerio, na sporedu pa bosta še dvoboja Rayo Vallecano - Betis in Sevilla - Getafe. Krog se bo končal v ponedeljek z obračunom Athletic Bilbao - Osasuna.

1. Barcelona          15 12  2  1  34:6   38
 2. Real Madrid        16 12  2  2  36:16  38
 3. Real Sociedad      15  9  2  4  21:17  29
 4. Atletico Madrid    15  8  3  4  23:14  27
 5. Villarreal         16  8  3  5  19:12  27
 6. Athletic Bilbao    15  7  4  4  24:14  25
 7. Betis              15  7  4  4  17:12  25
 8. Rayo Vallecano     15  6  5  4  22:18  23