249 ogledov

Po tekmi preobratov Olimpija zdaj na +5

Vujadin Savić Profimedia
Nogometaši Olimpije in Aluminija so se v 31. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).

Nogometaši Olimpije, vodilna ekipa državnega prvenstva, v 31. krogu niso povsem izkoristili spodrsljaja Maribora, ki je najbližji zasledovalec Ljubljančanov. Proti Aluminiju, ki je bil v boju za prvaka za zmaje usoden že v lanski sezoni, so ti na domačem igrišču osvojili vsega točko.

Po prvem polčasu je kazalo, da se bo ponovil scenarij s konca lanske sezone, ko je Aluminij v Stožicah zmagal z 1:0, toda Ljubljančani so v drugem prišli do preobrata. Treh točk pa niso zadržali, gosti so v 88. minuti izenačili iz enajstmetrovke, neodločen izid pa povsem ustreza dogodkom na igrišču.

Olimpija je prvi hladen tuš doživela v 12. minuti, ko so se gostje prvič nevarneje približali njenim vratom. Dokopali so se do kota, ki ga je izvedel nekdanji zmaj Aljaž Krefl, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Luka Petek. Branilec je sicer igral z zaščitno masko na obrazu, a se ni ustrašil zračnega dvoboja z ljubljanskimi branilci in z glavo poslal žogo v mrežo.

Ljubljančani so v prvem delu sicer napadali, a si resnejše priložnosti niso priigrali. Djordje Ivanović je nekajkrat poskusil s strelom, s strani je prišlo tudi nekaj predložkov za Andresa Vombergarja, a ljubljanska napadalca nista bila pri strelu, tako kot ne tudi mladi Žan Baskera. Na drugi strani je Žigo Freliha od daleč ogrozil tudi Krefl, a se je ljubljanski vratar izkazal z lepo parado in jo žogo odbil v kot.

Premoč domačih se je nadaljevala tudi na začetku drugega polčasa, v katerem je tako kot v prvem gol padel v 12. minuti in prav tako po kotu, strelec za izenačenje pa je bil prav tako branilec, v polno je zadel Vujadin Savić.

Vujadin Savić | Avtor: Profimedia Profimedia

Olimpija je dobila krila, v 70. minuti pa tudi povedla. Po protinapadu je Ivanović neoviran pritekel v kazenski prostor in z natančnim strelom premagal vratarja Luko Janžekoviča.

Toda prednosti gostitelji niso zadržali. Po pritisku Aluminija je v 88. minuti sodnik Roberto Ponis po stiku domačega branilca Erik Boakyeja s Tilnom Pečnikom dosodil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izkoristil Krefl.