112 ogledov

Menjava na samem vrhu lige, Chelsea padel za dve mesti

Manchester City Epa
Manchester City je nova vodilna ekipa angleške lige, potem ko je Chelsea izgubil derbi z West Hamom.

V angleški nogometni ligi je po nepopolnem 15. krogu prišlo do spremembe v vodstvu. Na prvo mesto se je prebil Manchester City, ki je izkoristil spodrsljaj Chelseaja, ta je z 2:3 izgubil londonski derbi proti West Hamu, in na gostovanju Watford premagal s 3:1.

City je predvsem v prvem polčasu tekmeca povsem nadigral. Že do odmora sta Raheem Sterling z glavo po podaji Phila Fodena in Bernardo Silva poskrbela za vodstvo z 2:0, to bi bilo lahko še dosti višje, samo Jack Grealish je zapravil štiri lepe priložnosti.

Manchester City | Avtor: Epa Epa

Zgodba iz prvega se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, priložnosti za ekipo Pepa Guardiole so se vrstile, Silva pa je dosegel še en gol, potem ko je po prodoru z desne strani zadel desni zgornji kot domačih vrat. Domači so v 75. minuti zaostanek znižali, a zmage tekmecev niso ogrozili, čeprav so imeli še eno lepo priložnost.

City ima zdaj točko prednosti pred Liverpoolom, ki je prav tako prehitel Chelsea, ki za Meščani zaostaja za dve.

Liverpool z golom v sodniškem dodatku prehitel Chelsea

Nogometaši Liverpoola so se vsaj za dobri dve uri, dokler tekme 15. kroga ni končal Manchester City, zavihteli na sam vrh prvenstvene razpredelnice angleške lige. Na gostovanju pri Wolverhamptonu so zmagali z 1:0, do zmage so se dokopali v izdihljajih tekme, v četrti minuti sodnikovega dodatka jih je rešil Belgijec Divock Origi.

Domači so še enkrat pokazali, da imajo odlično obrambo. Ta je v prejšnjih 14 krogih prejela le 12 golov, dolgo časa je kazalo, da ji do živega ne bo prišla niti ekipa, ki ima v dosedanjem delu prvenstva daleč najboljši napad. Wolverhampton je varovancem Jürgena Kloppa preprečil, da pokažejo prepoznavno igro. Gosti so sicer imeli terensko premoč, toda tekmecem niso dovolili veliko priložnosti.

Nekaj pa vendarle. V prvem sta ju imela Trent Alexander-Arnold, angleški reprezentant je streljal čez gol, in Diogo Jota, ki je žogo z glavo poslal mimo gola.

Divock Origi | Avtor: Epa Epa

Prav Portugalec je v drugem delu zapravil skoraj nemogoče. Po hudi napaki domačega vratarja in enega od branilcev, ki sta ostala za njim, je krenil proti vratom, kjer sta gol branila dva igralca. Lahko bi ju vprašal, kam naj pošlje žogo, a je na golovi črti le zadel Conorja Coadyja.

Na njegovo srečo pa je ob koncu tekme napake napadalcev vendarle popravil rezervist Origi. Mohamed Salah mu je z desne strani podal žogo pred gol, Belgijec jo je s hrbtom obrnjen proti golu sprejel, po obratu pa jo s strelom po tleh poslal v mrežo.

Prvo zmago v sezoni je zabeležil Newcastle, ki je z golom Calluma Wilsona v 40. minuti ugnal Burnley, dolgo časa je kazalo, da bo z enakim izidom Southampton ugnal Brighton, toda tudi on je dobil zadetek v sodnikovem dodatku, v njegovi osmi minuti je izenačil Neal Maupay.

Chelsea izgubil prvo mesto

Tokrat je Chelsea odigral otvoritveno tekmo 15. kroga, na londonskem derbiju se je pomeril s četrtouvrščenim West Hamom, in drugič v sezoni izgubil, izid je bil 3:2 (1:2). Na lestvici sta ga prehitela tako Liverpool, kot Manchester City.

Varovanci Thomasa Tuchela na zadnjih dveh tekmah niso bili najbolj prepričljivi, a so obe dobili, tokrat so pokazali nekoliko boljšo predstavo, predvsem to velja za prvi polčas, a tudi nekoliko nesrečno ostali praznih rok.

West Ham : Chelsea | Avtor: Epa Epa

V prvem delu so si pred izenačenjem iz enajstmetrovke privoščili neumnost, v 87. minuti pa dobili še en čuden gol, ki je odločil tekmo. Arthur Masuaku je Edouarda Mendyja presenetil, z leve strani je v slogu nekdanjega slovenskega reprezentanta Milana Osterca poslal žogo v sredino, ta pa je končala v mreži.

Chelsea je tokrat dvoboj začel odlično, vzel žogo v svoje noge in nizal nevarne akcije. Po nekaj zgrešenih priložnostih je svojo premoč kronal v 29. minuti, ko je bil po kotu v kazenskem prostoru najvišji Thiago Silva in z glavo premagal vratarja Lukasza Fabianskega.

Toda v 40. minuti so bili gosti po neumnosti ob vodstvo. Jorginho je slabo podal žogo vratarju Mendyju, ta je neugoden položaj poskušal rešiti s preigravanjem, a ni bil uspešen, v prerivanju pa je storil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je Manuel Lanzini zanesljivo izkoristil.

Goste je prejeti gol sicer malce šokiral, toda v prvem nevarnejšem napadu, pravzaprav protinapadu, so spet povedli. Hakim Ziyech je poslal dolgo podajo v kazenski prostor, Mason Mount, letos najboljši strelec svoje ekipe, pa ni okleval, še v zraku je zadel žogo, njegov strel pa je bil natančen, tako da je žoga ob levi vratnici zletela v mrežo.

Jared Bowen je v prvem delu izsilil najstrožjo kazen, v 56. minuti pa je poskrbel za novo izenačenje, ko je natančno streljal z roba kazenskega prostora. West Ham je bil v drugem delu celo nevarnejši, po izenačenju je bil Bowen za las prekratek, da bi dosegel še svoj drugi gol.

Gosti so sicer poskušali s pritiskom, toda večje priložnosti si niso priigrali, na koncu pa jih je nepazljivost Mendyja stala točke, po Manchester Cityju jih je ugnal še West Ham. Tokrat si prejel tri gole, v prvih 14 krogih pa skupaj vsega šest.