1372 ogledov

Popoln debakel Oblakovega Atlética

Porto : Atletico Madrid Profimedia
Atlético Madrid je ostal tudi brez evropske lige.

Nogometaši Atlético Madrida so končali nastope v evropskih tekmovanjih. V zadnjem krogu predtekmovanja v ligi prvakov so izgubili v gosteh proti Portu z 1:2 in zasedli zadnje mesto v skupini B.

Portugalci so osvojili prvo mesto, drugi je belgijski Brugge, ki je danes remiziral 0:0 pri Bayerju Leverkusnu, slednji pa je osvojil tretje mesto in se uvrstil v osmino finala evropske lige. Nemci so imeli isto število točk kot Španci, vendar so doma zmagali 2:0, v Madridu prejšnji teden pa remizirali 2:2, potem ko je Atletico v 98. minuti zgrešil najstrožjo kazen za tri točke.

Jan Oblak je prvič klonil že v peti minuti, ko je žogo v mrežo porinil Mehdi Taremi, 2:0 je bilo v 24. minuti (Stephen Eustaquio), o razmerju moči na stadionu do Dragao v Portu pa najbolje pove dejstvo, da je bil najboljši mož Atletica prav slovenski vratar, ki je z dobrimi obrambami preprečil precej višji poraz. Častni zadetek za Špance je minuto pred iztekom sodnikovega podaljška v lastno mrežo zabil Ivan Marcano.

Jan Oblak Šokanten razplet Šport Oblak se je opravičil navijačem Atletica

Znanih je štirinajst od šestnajstih udeležencev osmine finala lige prvakov. To so Napoli, Liverpool, Brugge, Porto, Bayern München, Inter, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris Saint Germain, Benfica, Eintracht Frankfurt in Tottenham.

Slednja sta si mesto med šestnajstimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale februarja 2023, zagotovila danes. Tottenham je v Marseillu nadoknadil gol zaostanka in z zadetkom v 95. minuti prišel do prvega mesta v skupini. Z enakim rezultatom 2:1 je drugo mesto osvojil Eintracht Frankurt, ki je bil v gosteh boljši od Sportinga.

V skupini A je prvo mesto kljub današnjemu porazu v Liverpoolu osvojil Napoli, drugi so Angleži, tretji je Ajax, zadnji pa Glasgow Rangers, ki tudi v zadnjem krogu ni prišel do točke. Nizozemci so ga premagali s 3:1.

V skupini C je bilo že pred zadnjim krogom vse jasno. Bayern München je z zmago proti drugouvrščenemu Interju predtekmovanje končal s stoodstotnim izkupičkom, Barcelona se seli v evropsko ligo, Viktoria Plzen pa je tekmovanje končala brez osvojene točke.

V sredo so na sporedu dvoboji AC Milan - Salzburg, Chelsea - Dinamo Zagreb, Šahtar Doneck - Leipzig, Real Madrid - Celtic, Koebenhavn - Borussia Dortmund, Manchester City - Sevilla, Juventus - PSG in Maccabi Haifa - Benfica.