627 ogledov

Presenečenje v Kopru

Koper - Kalcer Radomlje facebook FC Koper
Nogometaši Kopra so v 23. krogu Prve lige Telemach izgubili proti zasedbi Kalcer Radomlje z 1:2 (0:1).

Radomljani so tudi po tretji tekmi spomladanskega dela neporaženi. Še več, v Kopru so dosegli prvo zmago po koncu julija. Na roko jim je šlo dejstvo, da so Primorci hitro ostali na igrišču z igralcem manj, mož odločitve pa je bil Ester Sokler z dvema zadetkoma.

Radomljani, ki so v uvodnih dveh krogih spomladanskega dela remizirali proti Gorici in Muri, so skočili na osmo mesto. Koprčani, ki jih tokrat zaradi kazni ni vodil Zoran Zeljković, pa so za zdaj četrti.

Prvih 20 minut tekme na Bonifiki ni prineslo posebej razburljive predstave. A v 25. minuti je Koper ostal na igrišču z igralcem manj, saj je Omar Correia takrat zaradi prekrška dobil še drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Radomljani so številčno prednost unovčili v 42. minuti. Takrat je Rudi Požeg Vancaš naredil napako in žogo podal proti Maju Mittendorferju, a jo je prestregel Sokler, ki je nato prišel sam pred Adnana Golubovića in ga premagal za 1:0. Ob koncu polčasa so imeli svojo priložnost tudi Koprčani, vendar po kotu Andrej Kotnik ni bil uspešen s strelom z glavo.

So pa Koprčani odločno začeli drugi polčas in v 51. minuti tudi izenačili, potem ko je po podaji Luke Vešnerja Tičića z desne strani v osrčju kazenskega prostora iz prve streljal Kotnik in z nizkim strelom matiral Emila Velića.

Štiri minute pozneje so bili Radomljani spet v prednosti, ko je po podaji z desne strani z glavo spet zadel Sokler. Malce pozneje je Velić posredoval po prostem strelu Kopra, slednji pa je zagrozil tudi v 70. minuti, vendar so bili zaporedni streli v isti akciji preslabi za novo spremembo izida.

V 75. minuti je Madžid Šošić poskrbel, da je imel nekaj dela domači vratar Golubović, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, do konca tekme pa gosti domačim niso dovolili več kakšne posebej nevarne akcije, tako da so prišli do pomembne zmage v boju za obstanek.

Mura po 0:2 do točke

Izbranci Dušana Kosića so spomladi še naprej nepremagani. Tokrat je Tabor Sežana, ki je na predzadnjem mestu na lestvici, po prvem polčasu proti Muri celo vodil z 2:0. V drugem delu pa so domači nogometaši, ki so šesti, le rešili točko, a s tem niso poželi veliko pohval navijačev. Ti so se po obračunu oglasili z žvižgi. Mura je na treh tekmah tega dela sezone zbrala dve točki, Tabor pa pet.

Sobočani, ki so pogrešali kar nekaj standardnih nogometašev, so sicer hitro zagrozili, v četrti minuti je Matic Maruško ob dobrem posredovanju vratarja Jana Koprivca zadel vratnico s strelom z 20 metrov. V deseti minuti Mirlindu Dakuju ni uspelo kaznovati napake Mihaela Briškija, ki mu je žoga ušla, oziroma je na koncu strel spet branil sežanski vratar.

Zato pa so Kraševci izkoristili svojo prvo priložnost na tekmi. Sacha Marasović je v 11. minuti žogo poslal v globino do Luke Šušnjare, ta je prišel pred vratarja Klemna Mihelaka in ga rutinirano premagal.

V 14. minuti bi lahko Fahd Ndzengue še povečal prednost gostov, a je iz ugodnega položaja v bližini gola zgrešil cilj. Na drugi strani pa je Koprivec spet izvrstno posredoval v 16. minuti, ko je v sredini kazenskega prostora streljal Ivan Šarić.

Koprivec se ni pustil presenetiti niti po strelu Martina Šrolerja v 23. minuti, Ndzengue pa je novo priložnost Tabora zapravil v 39. minuti, ko je iz bližine žogo poslal čez gol. Je pa sežanski napadalec v 41. minuti po podaji Alena Korošca sam stekel proti vratom in premagal Mihelaka za vodstvo Sežancev z 2:0.

Mura se je v igro vrnila v 49. minuti, ko je Briški z igranjem z roko zakrivil enajstmetrovko. To je izvedel Nikola Petković, Koprivec je njegov poskus obranil, a se je žoga spet odbila do Murinega nogometaša, ki je v drugo le zadel za 1:2.

V 56. minuti je Mihelak preprečil povišanje Taborovega vodstva, ko je obranil strel Korošcu, v 69. pa je Mura izenačila, ko se je pred vrati najbolje znašel Petković. V 89. minuti je Mihelak obranil še en strel gostov, v 90. pa je Jakoslav Stanković zadel le zunanji del mreže Murinih vrat.