143 ogledov

Prvaki do pomembne zmage v gosteh

Gregor Bajde Profimedia
Nogometaši Brava so v 30. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Muri z 1:2 (1:1).

Obračun Brava in Mure je pripadel državnim prvakom iz Murske Sobote. Ti so vse bližje osvojitvi vsaj četrtega mesta, saj imajo zdaj na njem pet točk prednosti pred tokratnim tekmecem.

Sobočani so uvodoma nekaj več poskušali, a prav resno niso ogrozili Matije Orbanića. Sledilo je bolj ali manj enakovredno merjenje moči, v katerem je v obeh ekipah manjkala zadnja podaja. V 25. minuti pa je Mura povedla. Luka Bobičanec je na dobrih 20 metrih lepo prišel do strela, domači vratar Orbanić je strel sicer obranil, a žogo odbil le do Mirlinda Dakuja, ki jo je iz bližine pospravil v mrežo.

Tri minute pozneje je prvič resneje zagrozil tudi Bravo, Almin Kurtović je streljal s približno 20 metrov, Marko Zalokar pa je žogo odbil čez prečko. Podobno je vratar Mure storil tudi v 36. minuti, ko je obranil poizkus z glavo Gregorju Bajdetu. Toda še v isti minuti po kotu z desne strani je omenjeni Bravov napadalec dobil dvoboj z Zalokarjem, ko je žogo z nogo iz prve poslal pod prečko.

V drugem polčasu je dvoboj začinilo sneženje, sama igra pa uvodoma ni ponudila posebej razburljivega dogajanja. V 62. minuti je Bravo imel dve lepi priložnosti v enem napadu. Najprej je Stefan Milić s strelom z glavo zadel prečko, odbite žoge pa nato Amarju Memiću ni uspelo poslati mimo Zalokarja. Na drugi strani je Samsindin Ouro poskusil s strelom od daleč, Orbanić je bil na pravem mestu.

Ta pa je spet klonil v 68. minuti, ko se je Mihael Klepač v kazenskem prostoru otresel Marka Španringa in nato z nizkim strelom poskrbel za 2:1. Na vse bolj pobeljenem igrišču je nato sledilo obdobje brez posebnih priložnosti, je pa v 90. minuti po strelu domačih moral posredovati Zalokar, ki je nato v sodniškem dodatku ujel še žogo po strelu Simona Nsanaja.

MAribor - Olimpija Maribor - Olimpija Šport Veliki derbi že odgovoril na precej vprašanj

Kalcer Radomlje - Aluminij 1:1 (1:1)

Radomljani so gostili zadnjeuvrščeno ekipo, ki se krčevito bori za obstanek. Če so domači na osmem mestu v relativno varnih vodah, kar zadeva ohranjanje prvoligaškega statusa, pa je zgodba pri Kidričanih povsem drugačna. Tudi po tokratni točki v Domžalah namreč za Kalcerjem zaostajajo devet točk, do konca sezone pa je le še šest krogov.

Kidričani so sicer prvi zagrozili, ko je v osmi minuti Dino Špehar zgrešil s strelom z glavo, prav Špehar pa je bil tisti, ki je v 14. minuti načel mrežo Emila Velića, potem ko je z glavo unovčil podajo Marka Bresta z leve strani. V 22. minuti je moral prvič na tekmi posredovati vratar Aluminija David Nwolokor, ki je tokrat v vratih zamenjal Luko Janžekoviča.

V 32. minuti je močno od daleč sprožil Martin Šroler in za malo zgrešil cilj. Osem minut pozneje pa so Radomljani izenačili, ko je z bele pike zadel Tomislav Mrkonjić, nad katerim je tudi bil storjen prekršek za najstrožjo kazen. Za Mrkonjića je bil to šesti gol na deseti tekmi. V 44. minuti so spet poskusili gosti, s približno 15 metrov je sprožil Tin Martić, a žogo poslal kak meter mimo desne vratnice.

V uvodu drugega polčasa sta bila nekoliko nenatančna Gedeon Guzina pri domačih in Šroler pri gostih, sledilo pa je mirnejše obdobje, ki je trajalo skoraj do konca tekme. Ne eni ne drugi ekipi namreč ob dokaj previdni igri ni uspelo izpeljati kakšne zares nevarne akcije. Šele v 85. minuti je bilo malce bolj vroče v Aluminijevem kazenskem prostoru, a tudi takrat so gosti žogo pravočasno blokirali.

V 88. minuti je na drugi strani poskusil Emir Azemović, toda domači vratar ni imel veliko dela, enako je brez posebnih naporov svojo nalogo opravil tudi Nwolokor v drugi minuti sodniškega dodatka.