230 ogledov

Veliki derbi že odgovoril na precej vprašanj

MAribor - Olimpija twitter NK Maribor
Maribor na večnem derbiju z Olimpijo zmagal z 1:0.

Nogometaši Maribora so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 1:0 (0:0). Edini strelec na tekmi je bil Ognjen Mudrinski v 75. minuti.

Mariborčani so prekinili niz devetih tekem brez zmage na večnih derbijih. Ob tem, ko so Olimpijo doma prvič premagali po novembru 2017 in prvič nasploh po septembru 2019, so prišli do treh točk, ki so po eni strani Olimpijo bržčas izločile iz boja za prvaka, po drugi pa so Štajerce utrdile na mestu, ki jim prinaša 16. prvenstveno zvezdico. Zdaj je pravi tekmec Maribor praktično le še Koper, ki ob tekmi manj zaostaja za šest točk, Olimpija, ki je sicer dobila dva večna derbija v sezoni in na enem igrala neodločeno, pa že za deset. Do konca sezone je še šest krogov.

Mariborčani so že po dobre pol minute igre prvič poskusili, streljal je Đorđe Ivanović, Ivan Banić pa je bil na pravem mestu. Nov nevaren strel je 8250 gledalcev na stadionu, kar je bila maksimalna dovoljena kapaciteta po omejitvah in kaznih, videlo v 14. minuti, takrat je bil z roba kazenskega prostora premalo natančen Jan Repas.

Ljubljančani so prvič opozorili nase v 25. minuti, ko je po protinapadu streljal Almedin Ziljkić, toda žogo poslal mimo vrat, tako kot v 27. minuti Ivan Prtajin. Oba sta streljal malce izven kazenskega prostora, le da prvi z leve, drugi pa malce z desne strani. V 37. minuti je do strela s približno enajstih metrov prišel Mario Kvesić, toda tudi on žogo poslal mimo vrat.

Repas je imel pri domačih v 44. minuti novo lepo priložnost, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, toda žogo je v kot preusmeril Eric Boakye. A tega domači dolgo niso mogli izvesti, saj so navijači Olimpije Green Dragons takrat zmetali na igrišče nekaj stolov.

Gregor Bajde SNL Šport Prvaki do pomembne zmage v gosteh

V uvodu drugega polčasa je Martin Milec toliko blokiral nevaren strel Ziljkića, da je žoga zletel čez gol in ne vanj. Mirnejše obdobje je v 67. minuti prekinil Timi Max Elšnik, ki se je odločil za strel od daleč, izjemen zadetek pa je preprečila vratnica. Pet minut pozneje je veliko navijačev domače vrste že videlo žogo v mreži, ko je prodrl in streljal Marko Alvir, toda na koncu je žogo poslal mimo gola.

So pa mariborski ljubitelji nogometa lahko v zrak skočili v 75. minuti, ko je najboljši strelec lige Ognjen Mudrinski z natančnim strelom z 20 metrov matiral ljubljanskega vratarja za 1:0 in svoj 15. gol v sezoni.

Šport: Kazni tako za Maribor kot za Olimpijo | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

V 86. minuti so se za trenutek gola veselili tudi gosti, toda Đorđe Crnomarković je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri vodstvu in zmagi domačih.

"Zelo čustvena tekma. Vemo, kako dolgo nismo premagali Olimpije, ampak vedeli smo tudi, kaj prinašajo tri točke. Fantje so se res borili, bili disciplinirani celo tekmo. Nismo želeli ves čas se braniti, toda Olimpija je bila igriva in nas je potisnila nazaj, toda mi smo čakali svoj trenutek in ga tudi dočakali," je za Šport TV dejal trener Maribora Radovan Karanović.

Njegov sloviti kolega na ljubljanski klopi Robert Prosinečki pa je dodal: "Mislim, da je bil to pravi derbi. Olimpija je igrala dobro, imela priložnosti, ne morem ničesar zameriti fantom. Maribor je imel malo sreče, odločil je en strel Mudrinskega, toda bil je dober derbi. Moram čestitati Mariboru za zmago, mi pa gremo naprej, da si priborimo Evropo."