144 ogledov

Prvi poraz Cityja v sezoni

Mohamed Salah Epa
Manchester City je v tej sezoni prvič klonil v angleškem prvenstvu.

V Premier League je bila odigrana zadnja tekma 23. kola, Manchester City pa je v domačem prvenstvu prvič klonil v tej sezoni. Na slovitem Anfieldu ga je v nori tekmi s 4:3 premagal Liverpool. Gledalci so na tekmi tako videli sedem zadetkov, vodstvo domačih s 4:1, a tudi skorajšnji preobrat nogometašev Cityja.

Nekdanji nogometaš Liverpoola Raheem Sterling je v sedmi minuti padel v kazenskem prostoru domačih, a je piščalka sodnika  Andreja Marrinerja ostala nema. Že dve minuti kasneje pa je Anfield prvič eksplodiral Alex Oxlade-Chamberlain se je odločil za močan diagonalni strel in žogo poslal mimo Edersona za 1:0.

Obe moštvi sta si v nadaljevanju polčasa priigrali nekaj priložnosti, rezultat pa se je spremenil šele v 41. minuti. Leroy Sane je sprejel dolgo podajo, ukanil dva branilca in z odličnim udarcem poskrbel za 1:1.

Prvo priložnost v drugem polčasu je imel za goste po kotu argentinski branilec Nicolas Otamendi, a je po njegovem udarcu z glavo žoga končala le v prečki. Ederson se je nato izkazal ob novem strelu Oxlada-Chamberlaina, poskus podaje Mohameda Salaha pa se je odbil in prav tako zatresel prečko. A rdeči so vseeno povedli v 59. minuti, ko je Firminho lepo poslal žogo preko gostujočega vratarja. Le dve minuti kasneje se je na semaforju že izpisal izid 3:1. Napako je storil Otamendi, ki je izgubil žogo na 25 metrih od svojega gola, Salah je podal do Sadia Maneja, ta pa je z roba šestnajsterca poslal okroglo usnje skozi pajkovo mrežo ob stiščišču prečke in vratnice.

V 68. minuti je za 4:1 poskrbel Salah. Ederson je stekel iz svojega gola in izbil žogo proti sredini, kjer pa jo je prestregel Egipčan in z velike oddaljenosti nato žogo v loku poslal preko brazilskega čuvaja mreže

Nato pa se je prebudil tudi City. V 84. minuti je odbitek v mrežo pospravil Bernardo Silva, na začetku sodnikovega dodatka pa je po podaji Sergia Agüera žogo s prsmi zaustavil Ilkay Gundogan in jo nato poslal v mrežo. Priložnost za izenačenje je nato imel Agüero, ki pa je streljal mimo domačih vrat.