270 ogledov

Rdeči vragi klonili po 10 sekundah, razbit tudi Chelsea

Christian Eriksen Epa
Veliki derbi prepričljivo po notah Tottenhama.

Manchester United pod taktirko Joseja Mourrinha pred gostovanjem na slovitem Wembleyju deset ur ni prejel zadetka, nato pa je proti Tottenhamu klonil po dobrih desetih sekundah igre. Po dolgi podaji v kazenski prostor se je žoga nekoliko srečno odbila do Danca Christiana Eriksena, ki je zlahka zadel po dvoboju iz oči v oči z Davidom de Geo.

Gostje so se sredi drugega polčasa znašli še v težjem položaju, ko je lastno mrežo zatresel Phil Jones. Tudi drugih 45 minut je ponudilo dominacijo Tottenhama, še večji zaostanek rdečih vragov pa je z nekaj izjemnimi obrambami preprečil de Gea, precej žog pa je tudi švignilo mimo njegovih vrat.

Po porazu Uniteda je njegov mestni tekmec še povečal prednost v prvenstvu. Ta po pričakovani zmagi Cityja proti West Bromwich Albionu znaša že 15 točk.

Velik spodrsljaj so si privoščili tudi pri Chelseaju. Ta je gostil Bournemouth in v drugem polčasu prejel tri zadetke. Najprej je po lepi podaji skozi domačo obrambo sam pred domačega čuvaja mreže prišel Callum Wilson, kasneje pa sta v razmiku treh minut zadela še Junior Stanislas in Nathan Ake. Prvi je v 64. minuti izmenjal nekaj podaj z Wilsonom in znova pobegnil Chelseajevi obrambi, nato pa okroglo usnje poslal med nogami Thibauta Courtoisa, Ake, nekdanji član londonskega kluba, pa je tik pred golom preusmeril žogo v mrežo po strelu Stanislasa z roba kazenskega prostora.

Bournemouth | Avtor: Epa Epa

Everton je z 2:1 premagal Leicester City, oba zadetka za Liverpoolčane je dosegel prišlek v tem prestopnem roku Theo Walcott. Dolgoletni član Arsenala je na dveh tekmah za novi klub zbral dva zadetka in eno asistenco.