276 ogledov

Real Madrid slavi naslov, na dnu še ena neznanka

Karim Benzema Real Madrid Villarreal Epa
V najmočnejši španski nogometni ligi so v četrtek zvečer odigrali vse tekme predzadnjega 37. kola.

Real Madrid je na domači zelenici gostil Villarreal in z zmago (2:1) potrdil svoj 34. naslov državnega prvaka.

V prvem polčasu je Madridčane v vodstvo popeljal Karim Benzema. V nadaljevanju je prednost domačih z bele točke povišal prav Francoz, gostje pa so nato znižali prek Vicenteja Iborre in nanizali še nekaj priložnosti, a do izenačenja niso prišli.

Real Madrid 34. naslov državnih prvakov | Avtor: Epa Epa

sergio ramos Kot bi bil narisan Šport Ramos požel na milijone všečkov: "Imaš res 34 let?"

Madrid treh točk pravzaprav sploh ni potreboval, saj je Barcelona doma presenetljivo klonila proti Osasuni (1:2). Odločilni gol je v 94. minuti zabil Roberto Torres, ko so Baski že imeli igralca manj na zelenici.

Atlético Madrid je na mestnem derbiju v gosteh ugnal Getafe (0:2), Jan Oblak je vso tekmo branil za moštvo, ki se je utrdilo na tretjem mestu.

jan oblak Otoški mediji: Šport Jan Oblak glavna tarča angleškega velikana

Real Sociedad in Sevilla sta si razdelila plen (0:0), Valencia pa je skočila na osmo mesto po zmagi nad Espanyolom (1:0). V dvoboju dveh neobremenjenih ekip je Eibar uganl Valladolid (3:1).

Celta Vigo bi si že lahko zagotovila obstanek, a je doma klonila proti Levanteju (2:3) in tako ponudila priložnost Leganésu, ki je premagal Athletic Bilbao (0:2). Leganés bo v zadnjem kolu gostil Real Madrid, Celta, ki ima točko naskoka pred cono izpada, pa bo obiskala zadnjeuvrščeni Espanyol.

Poslavlja se tudi Real Mallorca, potem ko je doma klonila proti Granadi (1:2). Še za eno leto si je prvoligaški status zagotovil Alavés s slavjem pri Betisu (1:2).