139 ogledov

Barça na vročem mestnem derbiju sosede poslala v drugo ligo

Leo Messi Barcelona Espanyol Epa
Špansko nogometno prvenstvo se bliža zaključku.

Nogometaši Barcelone tudi tri kola pred koncem ostajajo v boju za naslov prvaka v Španiji. Na zadnji sredini tekmi so v mestnem derbiju z ugnali Espanyol (1:0) in se vodilnemu Realu, resda z odigrano tekmo več, vnovič približali na točko zaostanka. Espanyol se po porazu seli v drugo ligo, prvič po letu 1994.

Tekmo je z golom v 56. minuti odločil Luis Suárez, ki je v gol pospravil odbito žogo. Pred tem sta obe ekipi v kratkem času ostali brez enega nogometaša na zelenici. Najprej je moral v domači vrsti z igrišča v 50. minuti mladi Ansu Fati, ki je v igro vstopil le štiri minute prej, tri minute kasneje je na drugi strani rdeči karton prejel Pol Lozano. O izključitvi je v obeh primerih odločal pregled video posnetka.

jan oblak La Liga Šport Oblak premagan v Vigu, Atlético le do točke

Že pred tem je v sredo Getafe doma klonil proti Villarrealu (1:3) v pomembnem boju za evropska tekmovanja. Villarreal je s 57 točkami tako na lestvici ostal peti in je povečal prej minimalno vodstvo pred šestim Getafejem na štiri točke. Pred njima je četrta Sevilla, ki ima pri 60 točkah tekmo manj, odigrala jo bo danes ob 22. uri v Bilbau priti Athleticu.

Real Betis je proti Osasuni že po dobri polovici prvega polčasa vodil z 2:0, 3:0 pa je bil končni izid.

Jutri bo novo zmago lovil vodilni madridski Real, ki ga doma čaka obračun z Alavésom.