94 ogledov

Real preskočil mestnega tekmeca

Rodrygo Epa
Real Madrid se je z zmago v 36. krogu španskega prvenstva zavihtel na drugo mesto lestvice.

Nogometaši Reala Madrida po 36. krogu španske lige spet zasedajo drugo mesto na lestvici. Sami so z 2:1 premagali Ryao Vallecano, medtem ko je tretjeuvrščeni mestni tekmec Atletico brez pomoči poškodovanega slovenskega vratarja Jana Oblaka igral 3:3 pri Espanyolu.

Zmago Realu je prinesel Rodrygo, ki je zadel v 89. minuti in zadetek proslavil z dvignjeno pestjo v podporo soigralcu Viniciusu Juniorju. Ta je v zadnjih dneh v ospredju zaradi rasističnih žaljivk, uperjenih proti njemu na nedeljski tekmi v Valencii. Tokrat Vinicius ni igral zaradi težav s kolenom.

Na nož Šport Real vložil ovadbo, odzval se je tudi predsednik Fife Vinicius Žalostno Šport Velik škandal v La Ligi, zvezdnik Reala v solzah: "Nočem več igrati"

"Je v redu, vsa podpora, ki jo je prejel v zadnjih dneh, je zanj dobra," je o Viniciusovem spopadanju z rasističnimi incidenti dejal trener Reala Carlo Ancelotti in poudaril, da so vsi blizu "Viniju" ter da jih takšne stvari vse prizadenejo.

Realu je vodstvo v prvem polčasu priigral Karim Benzema, Raul de Tomas pa je izenačil v 84. minuti. Zdaj ima Real 74 točk oziroma eno več od Atletica, ki je na pozni sredini tekmi že vodil s 3:0 po golih Saula, Yannicka Carrasca in Antoina Griezmanna, toda Katalonci so odgovorili v 15 minutah z zadetki Cesarja Montesa, Joseluja in Viniciusa Souze.

Villarreal je obdržal nekaj majhnih možnosti za preboj na četrto mesto in v ligo prvakov, potem ko je z 2:0 premagal Caidz, vendar dva kroga pred koncem za pet točk zaostaja za Realom Sociedadom.

Vinicius Junior Veliki škandal Šport Prve aretacije v "primeru Vinicius"

Na še eni sredini tekmi je Betis doma izgubil proti Getafeju z 0:1, s čimer je slednji vsaj začasno 16. Ima pa 38 točk, toliko kot 17. Cadiz in 18. Valladolid, kar obeta še ogorčen boj za obstanek, v katerem s 35 točkami slabo kaže 19. Espanyolu, medtem ko je Elche, ta je igral 1:1 s Sevillo, že odpisan in bo igral v drugi ligi v prihodnji sezoni. Prav 18., 19. in 20. mesto vodijo v nižji rang tekmovanja.

Že v torek je Barcelona, ki že ima zagotovljen naslov prvaka, izgubila v gosteh pri Valladolidu z 1:3, Sociedad je z 1:0 odpravil Almerio, ki prav tako še ni varna glede obstanka, Celta, ki ima le dve točki prednosti pred ekipami na mestih za izpad iz lige, in Girona pa sta igrali 1:1.

barcelona logo zaščitni znak Legenda kluba Šport Legenda Barcelone po enajstih letih zapušča klub