389 ogledov

Real za las izvlekel točko, boj za prvaka na široko odprt

Real Madrid : Sevilla Profimedia
Real v sodnikovem dodatku do pomembne točke s Sevillo.

Nogometaši madridskega Reala in Seville so se v zadnji današnji tekmi 35. kroga španskega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2. S točko je Real na letvici ujel drugo Barcelono pri 75 točkah, mestni tekmec Atletico jih ima na prvem mestu 77.

Madridski Real bi lahko z zmago po točkah ujel tudi vodilni Atletico, ki je v soboto z Barcelono igral neodločeno 0:0. A tudi Sevilla bi se lahko še vmešala v boj za naslov, če bi zmagala, bi le še za točko zastajala za Realom. Na koncu sta si ekipi točki razdelili, kar je bilo bolj pomembno za domače.

Sergio Ramos Real Madrid Po 16 letih Šport Sergio Ramos z objavo razkril svoj novi klub

Real je sicer dosegel gol v 12. minuti, ki pa ga je sodnik po ogledu posnetka razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Potem pa je Sevilla povedla v 22. minuti, ko je bil uspešen Fernando.

V nadaljevanju je Real pritiskal, potem pa tudi izenačil, zadel je Marco Asensio. V 75. minuti je prišlo do protinapada Reala, po katerem je gostujoči vratar zrušil prodirajočega Karima Benzemaja. A že pred tem, preden je Benzema stekel v protinapad, je v kazenskem prostoru Seville z roko igral Eder Militao, po posredovanju Vara pa so odločili, da najstrožjo kazen zaradi igre z roko dosodijo Sevilli. Izkoristil jo je Ivan Rakitić in poskrbel za novo vodstvo Seville.

Real Madrid : Sevilla | Avtor: Profimedia Profimedia

Ko je že kazalo, da bo Real doživel poraz in da bo Sevilla teoretično zapletla boj za naslov prvaka, pa je domače rešil Eden Hazard z zadetkom globoko v sodnikovem dodatku za 2:2.

Položaj na dnu lestvice pa so danes zapletli nogometaši Eibarja, ki so zmagali v gosteh pri Getafeju. Eibar je še vedno zadnji, toda zaostaja le še točko za najbližjima tekmecema oziroma dve za rešilnim 17. mestom. Za veliko vredne tri točke proti Getafeju je poskrbel Recio z uspešno izvedeno enajstmetrovko v 89. minuti.

Na 17. mestu je po prepričljivem porazu z Valencio (0:3) ostal Valladolid, ki ima 31 točk. Za zdaj pa so na mestih za drugo ligo Huesca, Elche (oba po 30 točk) in Eibar, ki jih ima zdaj 29.

Valencia je z zmago prišla na 13. mesto, dva gola je danes dosegel Maximiliano Gomez. Villarreal pa je zvečer zapravil priložnost, da bi se približal Sociedadu na petem mestu. Po porazu s Celto z 2:4 (dva gola za goste je dosegel Santi Mina) je razlika med ekipama še vedno štiri točke.

Krog se bo končal v ponedeljek s tekmo Betis - Granada.