708 ogledov

Šeško po dolgem času v polno, a ...

Benjamin Šeško Profimedia
Bayern tesno zmagal v Augsburgu, gol Šeška premalo za zmago Leipziga.

Nogometaši Bayerna so v tekmi 19. kroga nemškega prvenstva premagali Augsburg s 3:2 in začasno prišli le na točko zaostanka za vodilnim Bayerjem, ki pa bo tekmo tega kroga igral šele zvečer. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško pa je za Leipzig na dvoboju s Stuttgartom sicer dosegel gol, ki pa ni bil dovolj, saj je saška ekipa klonila z 2:5.

Bayern je po spodrsljaju z Werderjem v prejšnjem krogu in po skromni zmagi na zaostali tekmi z Unionom sredi tedna prišel do štirih točk zaostanka za Leverkusnom, tako da niti morebiten spodrsljaj slednjega ne bi spremenil vrstnega reda na vrhu. A še pred to tekmo so morali svoje opraviti prvaki, ki so se podali na zahteven lokalni derbi v Augsburg.

Bayern je kljub dobri predstavi domačih - gol Elvisa Rexhbecaja ni obveljal zaradi prepovedanega položaja - v prvem polčasu zadel dvakrat, sploh prvi zadetek za klub je dosegel Aleksandar Pavlović, enega je dodal še Alphonso Davies. A je nato Ermedin Demirović na začetku drugega dela znižal, Harry Kane pa je s 23. zadetkom v sezoni le prinesel tri točke večjemu bavarskemu klubu.

V končnici tekme je sicer gostujoči vratar Manuel Neuer s slabim posredovanjem zakrivil enajstmetrovko, a potem ubranil strel Svenu Michelu. Nekaj minut zatem je prekršek naredil še Thomas Müller, Demirović je bil bolj zanesljiv, a Augsburgu je za izenačenje zmanjkalo časa.

V Stuttgartu sta igrala tretje in četrto moštvo sezone; domača ekipa je z zadetkoma Deniza Undava in Enza Millota vodila z 2:0, potem pa je na sceno za goste stopil Šeško in v 32. minuti po podaji s kota z natančnim strelom z glavo znižal zaostanek na 1:2.

Benjamin Šeško | Avtor: Profimedia Profimedia

A nadaljevanje je bilo podobno, domači so povišali vodstvo z golom Jamieja Lewelinga, nekaj minut pozneje je za Leipzig na 2:3 znižal Lois Openda.

Toda že minuto zatem so imeli domači po drugem golu Undava spet +2. Isti igralec je v 75. minuti dosegel še tretji gol na tekmi, pred tem je v igro pri gostih v 67. minuti vstopil tudi drugi slovenski nogometaš Kevin Kampl.

V preostalih današnjih tekmah sta Hoffenheim in Heidenheim igrala 1:1, prav tako Wolfsburg in Köln, Werder je premagal Freiburg s 3:1.

Zvečer bo Bayer gostil Gladbach, v nedeljo bosta še tekmi Union Berlin - Darmstadt in Borussia Dortmund - Bochum, že v petek je šesti Eintracht premagal Mainz z 1:0.

1. Bayer Leverkusen         18  15  3  0  50:14  48
 2. Bayern München           19  15  2  2  56:19  47
 3. Stuttgart                19  12  1  6  43:25  37
 4. Leipzig                  19  10  3  6  42:26  33
 5. Borussia Dortmund        18   9  6  3  37:25  33
 6. Eintracht Frankfurt      19   8  7  4  30:22  31
 7. Freiburg                 19   8  4  7  25:31  28
 8. Hoffenheim               19   7  4  8  35:38  25