147 ogledov

Sevilla ohranja stik z Realom, Oblak do točke

Jan Oblak Profimedia
Atletico do točke pri Villarrealu.

Slovenski vratar Jan Oblak in soigralci pri madridskem Atleticu tudi v 20. krogu državnega prvenstva niso vknjižili vseh treh točk. Na težkem gostovanju pri Villarrealu so iztržili eno, izid tekme je bil 2:2. Atleti so tudi s točko vrnili na četrto mesto prvenstvene razpredelnice.

Gosti so v deseti minuti povedli, strelec vodilnega gola je bil Angel Correa. Šlo je za izjemen zadetek. Argentinec je presekal podajo skoraj na sredini igrišča, se takoj odločil za strel in presenetil domačega vratarja.

V 27. minuti je Oblaka nato za 1:1 premagal Pau Torres, drugi gol za domače pa je v 58. minuti dosegel Alberto Moreno. Končni izid je v 67. minuti postavil Geoffrey Kondogbia, ki si je v sodniškem dodatku prislužil tudi rdeči karton.

Branilec naslova Atletico za Realom zaostaja že 16 točk, še naprej je najbližje vodilnim Madridčanom Sevilla. Ta je na domačem igrišču z 1:0 premagala Getafe in za Realom, ki je že v soboto s 4:1 premagal Valencio, ob tekmi manj zaostaja za pet točk. Edini gol je v 22. minuti dosegel Rafa Mir.

Je pa zaostanek za vodilno ekipo povečal Sevillin mestni tekmec, tretjeuvrščeni Betis. Na gostovanju pri Rayu Valecanu je iztržil remi 1:1, kar ni slab rezultat glede na dejstvo, da je od 33. minute igral z igralcem manj na igrišču, saj je sodnik izključil Alexa Morena. Kljub igralcu manj so gosti v sodnikovem dodatku prvega dela prek Sergia Canalesa povedli, v 70. minuti je izenačil Ivan Balliu.

1. Real Madrid       21  15   4   2   45:18   49
 2. Sevilla           20  13   5   2   31:13   44
 3. Betis             20  10   4   6   33:24   34
 4. Atletico Madrid   20   9   6   5   33:24   33
 5. Real Sociedad     20   9   6   5   22:21   33
 6. Barcelona         20   8   8   4   31:23   32
 7. Rayo Vallecano    20   9   4   7   27:21   31
 8. Villarreal        20   7   8   5   33:22   29