74 ogledov

Sladka zmaga Iličića nad Handanovićem

Borja Valero Fiorentina Inter EPA
V nedeljskem derbiju v najboljši italijanski ligi je Fiorentina ugnala Inter (2:1). Poraz za Sinišo Anđelkovića in Tima Matavža, remi za Jasmina Kurtića.

Fiorentina se je z zmago na napeti domači tekmi proti Interju (2:1) utrdila na tretjem mestu, osem točk za vodilnim Juventusom. Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, je padel na peto mesto. Josip Iličić je igral 87 minut in vpisal asistenco.

V prvem polčasu je Fiorentina kazala veliko ambicij po vodilnem zadetku, pretil pa je tudi Inter. Gostje so povedli v 26. minuti, ko je Rodrigo Palacio sprejel žogo na desni strani in v sredini našel Marcela Brozovića, ta pa je zabil žogo v mrežo. Do polčasa se je Fiorentina trudila za izenačenje, toda obramba na čelu s Handanovićem je bila vedno znova na mestu.

V drugem polčasu je prevladovala domača ekipa, Toskanci pa so do izenačenja prišli po uri igre. Iličić je podal z desne, pred vrati pa je z glavo neubranljivo zabil Borja Valero. Še več težav za Inter je prinesla izključitev Alexa Tellesa v 82. minuti, slednji je dobil drugi rumeni karton.

V 87. minuti je namesto Iličića vstopil Khouma Babacar in postal mož odločitve. Handanović je strel Maura Zarateja uspel odbiti, to mu je uspelo tudi pri prvem odbitku, toda pri ponovnem strelu iz neposredne bližine je bil nemočen. V končnici so nogometašem popustili živci in pri domačih je bil izključen Zarate, po koncu tekme pa pri gostih še Geoffrey Kondogbia

Veliko minut za Slovence

Palermo, za katerega je Siniša Anđelković s klopi vstopil že v 14. minuti, je doma klonil proti Torinu (1:3) in se še naprej nahaja v težkem boju za obstanek.

Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo za Atalanto, ki je z remijem pri Sampdorii (0:0) ostala v "varnih vodah".

Milan je z zmago nad Genoo (2:1) ostal v stiku z ekipami, ki se borijo za vstop v Ligo prvakov. Tim Matavž je za goste igral vso tekmo. Bologna je slavila pri Udineseju (0:1) in se utrdila na sredini lestvice.

Juve splezal na vrh

juventus napoli | Avtor: EPA EPA
Že v soboto je Juventus z golom v končnici premagal Napoli (1:0) in se povzpel na vrh lestvice. Chievo je z zadetkom Valterja Birse remiziral proti Sassuolu (1:1), Vid Belec pa je branil ob porazu Carpija proti Romi (1:3).

Frosinone je pri Empoliju prišel do sila pomembnih točk za obstanek (1:2), Verona pa je bila zanesljivo poražena pri Laziu (5:2) in je ostala prikovana na dno prvenstvene lestvice.