1120 ogledov

Slovenca do popolnega plena, Napoli šokiral Liverpool

Jan Oblak Atletico Brugge Epa
V sredo so v skupinah A, B, C in D elitnega evropskega klubskega tekmovanja odigrali tekme drugega kola. Jan Oblak in Samir Hanadanović sta dosegla drugo zmago v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini.

Atlético Madrid z Janom Oblakom je v skupini A ukanil belgijski Club Brugge (3:1). Za špansko ekipo je uvodna gola na stadionu Wanda Metropolitano, ki bo v tej sezoni gostil finalno tekmo Lige prvakov, dosegel francoski zvezdnik Antoine Griezmann v 28. in 67. minuti, tretjega je dodal Koke v 94. minuti, za belgijsko pa je edini zadetek dosegel Arnaut Groeneveld v 39. minuti. Na drugi tekmi v tej skupini je nemška Borussia Dormund z goli Jacob-Bruuna Larsena v 51., Francisca Alcácerja v 72. in Marca Reusa v 90. minuti ukanila AS Monaco (3:0).

CSKA Moskva Liga prvakov Šport Jaka Bijol in CSKA Moskva šokirala Real Madrid

Handanović do pomembnih točk

Samir Handanović PSV Inter | Avtor: Profimedia Profimedia

Inter s Samirjem Handanovićem je v gosteh v okviru skupine B premagal PSV Eindhoven (1:2). Milanski kolektiv je po uvodni zmagi nad angleškim Tottenhamom vknjižil drugi komplet točk, za poln izkupiček v deželi tulipanov pa sta zadela Radja Nainggolan v 44. in Mauro Icardi v 60. minuti. Gostitelji so povedli z golom Pabla Rosaria v 27. minuti, na koncu pa ostali praznih rok. Dvoboj med Tottenhamom in Barcelono na slovitem londonskem stadionu Wembley je bil pravi posladek, končal pa se je po okusu katalonske zasedbe (2:4). Za Barcelono so zadeli Philippe Coutinho (2.), Ivan Rakitić (28.) in Lionel Messi (56., 90.), za Tottenham pa Harry Kane (52.) in Erik Lamela (66.).

Insigne za eksplozijo na San Paolu

Lorenzo Insigne | Avtor: Epa Epa

Obračun med italijanskim Napolijem in angleškim Liverpoolom v Neaplju epilog doživel šele v sodnikovem podaljšku, domači ekipi pa je zmago prinesel Lorenzo Insigne (1:0). V drugi tekmi skupine C je francoski PSG dosegel prvo zmago. Po uvodnem porazu proti angleškemu Liverpoolu na slovitem stadionu Anfield je doma v okviru skupine C zanesljivo premagal srbsko Crveno zvezdo (6:1). Francoski nogometni velikan je na svojem Parku princev vse dvome o prvi zmagi razrešil v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Neymar ter po enkrat Edinson Cavani in Ángel di María. V drugem polčasu je za pariško moštvo najprej zadel Kylian Mbappé, šesti gol pa je s "hat-trickom" zabil Neymar. Za srbsko ekipo, ki je doživela enega najhujših porazov na mednarodni sceni - leta 2004 je izgubila proti nizozemskemu PSV Eindhovnu z 0:5 - je edini gol dosegel Marko Marin.

Dva "minimalca" v skupini D

Moussa Marega | Avtor: Epa Epa

V skupini D je nemški Schalke v gosteh na kolena položil ruski Lokomotiv iz Moskve (0:1), edini gol je v 88. minuti dosegel Američan Weston McKennie. Na drugi tekmi je bil portugalski Porto z golom Mousse Marege v 49. minuti boljši od turškega Galatasarayja (1:0).