469 ogledov

Slovenski mojster dvakrat v polno v Serie A

Josip Iličić Epa
Josip Iličić je dvakrat nameril v polno.

Atalanta je odigrala še eno izjemno tekmo v italijanskem prvenstvu, nogometaši iz Bergama so na domači zelenici s kar 5:0 premagali Parmo. Dva zadetka je k zmagi prispeval Josip Iličić.

V prvem polčasu so mrežo gostov zatresli Alejandro Gomez (13. minuta), Remo Freuler (34.) in Robin Gosens (43.), v drugem polčasu pa je z dvema mojstrovinoma piko na i postavil 31-letni slovenski reprezentant. V 60. minuti je po levi strani pobegnil Gosens in poslal predložek v kazenski prostor Parme, kjer je žogo z izjemnim volejem pričakal Iličić.

Le 11 minut kasneje se je Slovenec mojstrsko otresel branilcev na robu kazenskega prostora in zadel za končnih 5:0. Iličić, ki je bil ob koncu minulega leta izbran tudi v najboljšo enajsterico leta 2019, je v tej sezoni na 14 tekmah Serie A zabil devet zadetkov.