21 ogledov

Statistika, ki ji je težko verjeti

Louis van Gaal Manchester United EPA
Nogometaši Manchester Uniteda v letošnji sezoni kažejo zelo neučinkovite predstave.

Manchester United je z uspešno izvedeno enajstmetrovko Wayna Rooneya v sodnikovem dodatku v soboto z mukami napredoval v FA pokalu proti Sheffield Unitedu (1:0).

Kljub terenski premoči so si "rdeči vragi" znova ustvarili zelo malo priložnosti. V prvem polčasu sploh niso sprožili strela v okvir gola, še enkrat več po prvih 45 minutah niso zadeli na domačem igrišču.

Tresel le Norwich

Sliši se neverjetno, toda na zadnjih desetih tekmah na Old Traffordu (v vseh tekmovanjih) Man United sploh ni dosegel zadetka!

Še več: na devetih od omenjenih desetih tekem je bil izid po prvih 45 minutah 0:0.

Edini gol je padel na ligaški tekmi proti Norwich Cityju - ta je po polčasu minimalno vodil (0:1) in na koncu tudi slavil (1:2).

Spet glasne kritike

Kljub zmagi proti Sheffieldu se je zaradi slabe predstave na Louisa van Gaala in igralce spet zlil kup "gnojnice".

Navijači se pritožujejo nad zaspanimi tekmami, analitiki kot Paul Scholes pa so ponovno našli cel kup napak in individualno skromnih predstav nogometašev.

Man United je že izpadel iz Lige prvakov, sezono bo nadaljeval v Evropski ligi.

V elitnem angleškem prvenstvu so rekorderji po številu naslovov na petem mestu.