29424 ogledov

Svet vzdihuje: čudežni Oblak preprečil Messijevo potezo leta!

Jan Oblak Lionel Messi Barcelona Atlético Epa
V soboto se je odvil derbi španskega prvenstva med Barcelono in Atléticom.

Na stadionu Camp Nou sta se pretendenta za naslov razšla z remijem (0:0), s katerim nobena od ekip ni bila popolnoma zadovoljna.

V prvem polčasu je imel več priložnosti Atlético Madrid, v drugem Barcelona, eden od junakov srečanja pa je bil Jan Oblak.

Jan Oblak La Liga Šport Oblak odličen, remi na derbiju, odprta vrata zdaj za Real

Slovenski vratar se je posebej izkazal v 41. minuti. Takrat se je Lionel Messi odpravil na enega svojih neverjetnih prodorov, na poti s sredine igrišča nanizal nekaj branilcev, nato pa sprožil z roba kazenskega prostora.

Žoga je letela proti levemu kotu Oblakovih vrat, Škofjeločan pa je z odlično parado s prsti dosegel okroglo usnje in ga preusmeril tik mimo vratnice.