69 ogledov

Tekma sodniških odločitev, lisice do točke

Leonardo Ulloa EPA
V 34. kolu Premer League je Leicester City osvojil točko proti West Hamu. Tekmo so zaznamovale čudne sodniške odločitve. Arsenal še enkrat razočaral svoje naviječe.

Nedeljska tekma med Leicester Cityjem in West Hamom je bila še kako pomembna za obe ekipi, lisice se borijo za prvi naslov angleških prvakov v zgodovini kluba, West Ham pa potrebuje točke v boju za uvrstitev v Evropo. Tekma se je končala z 2:2, veliko prstov pri takšnem rezultatu pa ima sodnik dvoboja Jon Moss.

Obračun so bolje odprli gostje iz Londona, ki so že v uvodnih minutah z enim strelom zatresli obe vratnici, njihov pritisk pa se je v 18. minuti končal z bliskovitim protinapadom lisic, ki ga je zaključil Jamie Vardy. A angleški reprezentančni napadalec je moral zelenico zapustiti na začetku drugega polčasa, ko je Moss ocenil, da je poskušal odigrati prekršek za enajstmetrovko, zaradi simuliranja pa je Vardy prejel drugi rumeni karton. Enajstmetrovke vsekakor ni bilo, do stika z branilcem West Hama pa je prišlo, zato se je kazen večini na stadionu zdela prestroga.

A Moss je domače navijače še bolj razjezil v 84. minuti, ko je Wes Morgan po njegovem mnenju nepravilno oviral Winstona Reida, strel z bele točke pa je v gol nato spremenil Andy Carroll. Le dve minuti kasneje je za vodstvo gostov z izjemnim strelom poskrbels Aaron Cresswell. West Ham je korakal k zmagi, nato pa je znova na sceno stopil Moss. V dodatku je še enkrat kontraverzno dosodil enajstmetrovko, tokrat za Leicester, ko je ob Carrollu padel Jeff Schlupp. Leonardo Ulloa je zadel za 2:2.

Ker lisice niso prišle do treh točk, so nekoliko zrastli apetiti tudi navijačem Arsenala, ki imajo tekmo manj, z dobrim nizom pa bi se še mogoče vključili v boj za naslov. A četa Arsena Wengerja, ki je po dveh desetletjih na klopi topničarjev pod zelo velikim pritiskom s strani navijačev, je znova zapravila že dobljeni obračun. Arsenal je proti Crystal Palacu prevladoval, imel vseskozi ogromno posest žoge, povedel ob koncu polčasa z zadetkom Alexisa Sancheza, a nato vse zapravil v zadnjih minutah. Ob golu Yannicka Bolasieja je slabo posredoval tudi povratnik v prvo enajsterico - vratar Petr Čech.