98 ogledov

Topničarji s petardo znova na vrhu

Reiss Nelson Profimedia
Arsenal z visoko zmago ponovno na čelu domačega prvenstva.

Nogometaši Arsenala so v 14. krogu angleške lige doma nadigrali zadnjeuvrščeni Nottingham Forest s 5:0 (1:0) in znova prevzeli vodstvo na lestvici, ki ga je v soboto začasno prevzel Manchester City po zmagi nad Leicestrom v gosteh z 1:0.

Na srečanju v Londonu je za Arsenal v prvem polčasu uspešen Gabriel Martinelli, ki je z glavo zadel že v peti minuti, podal mu je Bukayo Saka. Ta je moral le pet minut pozneje iz igre zaradi poškodbe gležnja, kar lahko pred svetovnim prvenstvom v Katarju povzroči skrbi angleškemu selektorju Garethu Southgatu.

V drugem polčasu je22-letni Reiss Nelson najprej zadel v 49. in 52. minuti, pri obeh zadetkih je bil podajalec Gabriel Jesus. Nelson je sicer v Premier League zaigral prvič v sezoni, ko je zamenjal Sakaja, po dveh golih je kasneje še podal za naslednji zadetek Thomasu Parteyju (57.). Ganec je neubranljivo sprožil z 20 metrov in tik ob prečki in vratnici premagal nemočnega vratarja Deana Hendersona.

Ta je bil nemočen še v 78. minuti, ko je Jesus v kazenskem prostoru odložil žogo Martinu Ødegaardu, ta se je otresel čuvajev in okroglo usnje še zadnjič na tekmi poslal v polno. Arsenal ima po deseti zmagi 31 točk, dve manj je na drugem mestu zbral Manchester City.

V zadnjem dvoboju kroga je Manchester United na domači zelenici z 1:0 premagal West Ham. Dvoboj je odločil Marcus Rashford v 38. minuti, Cristiano Ronaldo je odigral celotno tekmo. Londončani so ob koncu obračuna močno pritisnili na vrata domačih, rdeči vragi so zelo trpeli, a jih je z nekaj izjemnimi obrambami v vodstvu obdržal španski čuvaj mreže David de Gea.

V soboto so bili uspešni tudi nogometaši tretjeuvrščenega Tottenhama, ki so na gostovanju pri Bournemouthu do zmage s 3:2 prišli po preobratu v sodnikovem dodatku, in četrtouvrščenega Newcastla, ti so Aston Villo premagali s 4:0. Še tretjič zapovrstjo pa ni zmagal Chelsea, v gosteh je kar z 1:4 izgubil proti Brightonu.

Chelsea in Newcastle sta bila pred tem krogom točkovno izenačena na četrtem mestu, zdaj pa je na njem sam Newcastle. Chelsea je padel na šesto mesto, pred njim je še Manchester United.

1. Arsenal                12 10 1 1  30:11  31
 2. Manchester City        12  9 2 1  37:11  29
 3. Tottenham              13  8 2 3  26:16  26
 4. Newcastle              13  6 6 1  24:10  24
 5. Manchester United      12  7 2 3  17:16  23
 6. Chelsea                12  6 3 3  17:15  21
 7. Fulham                 13  5 4 4  22:22  19
 8. Brighton               12  5 3 4  19:15  18