453 ogledov

Drama v derbiju na Stamford Bridgu, velik kiks Liverpoola

Casemiro Profimedia
Chelsea in United dvoboj končala brez zmagovalca.

Derbi 13. kroga angleškega nogometnega prvenstva sta v Londonu odigrala Chelsea in Manchester United. Tekma ni navdušila, na koncu pa sta si ekipi točke razdelili, izid je bil 1:1. Manchester City je zabeležil novo zmago, medtem ko si je Liverpool privoščil spodrsljaj, izgubil je v Nottinghamu.

Chelsea in United, slednji ni mogel računati na suspendiranega Cristiana Ronalda, sta se razšla z remijem, ki pa ne ustreza ne enemu ne drugemu. Londončani so brez polnega izkupička ostali že na drugi zaporedni tekmi in zdaj za vodilnim Arsenalom zaostajajo že šest točk, imajo pa tudi tekmo več, še točka manj pa je na računu Uniteda.

Gosti so bili v prvem polčasu precej boljši tekmeci. Prevzeli so sredino igrišča, bili tudi nevarnejši, toda golov ni bilo. Po nekaj menjavah so pobudo prevzeli gostitelji, toda do gola so sprožili le en strel v okvir vrat. V 83. minuti pa je Scott McTominay ob podaji iz kota v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Armanda Brojo, sodnik je pokazal na belo točko, strel z nje pa je uspešno izvedel Jorginho. Videti je bilo, da bodo točke ostale doma, a gosti so do konca vendarle izenačili.

V četrti minuti sodniškega dodatka je bil po podaji s prostega strela v kazenskem prostoru najvišji Casemiro, vratar Kepa Arrizabalaga se je žoge dotaknil, a je ta zadela vratnico in nato za las prečkala golovo črto še preden jo je Chelseajev vratar uspel ujeti. Sodniki so tako Brazilčev prvi gol za novo ekipo priznali.

Kepa Arrizabalaga | Avtor: Profimedia Profimedia

City večjih težav proti Brigtonu ni imel, zmagal je s 3:1, največ spet po zaslugi Erlinga Haalanda, ki je dosegel dva gola. Prvega po dolgi podaji vratarja Alissona Beckerja v 22. minuti, nato pa je v 43. izkoristil še najstrožjo kazen in je zdaj že pri 17 prvenstvenih in 22 golih za City v vseh tekmovanjih. Brighton je v 53. minuti izid znižal, toda zmago domačih je v 75. minuti potrdil Kevin de Bruyne.

City je s tremi goli presegel mejo 600 zadetkov, od kar jih vodi Pep Guardiola (239 tekem). V premier ligi je pred tem to uspelo le Manchester Unitedu pod vodstvom Alexa Fergusona in Arsenalu z Arsenom Wengerjem. Od prihoda Haalanda City dosega 3,3 gola na tekmo, če se bo to povprečje obdržal, jih bo ob koncu sezone dosegel 125.

Nogometaši Liverpoola pa so si privoščili velik spodrsljaj. Nepričakovano so izgubili proti do tega kroga zadnjeuvrščenemu Nottingham Forestu, ki je zabeležil šele drugo zmago v elitni ligi v zadnjih 23 letih in spet vsaj začasno oddal zadnje mesto na prvenstveni razpredelnici Leicester Cityju.

Varovanci Jürgena Kloppa so po slabem začetku sezone v zadnjem času kazali izboljšanje forme, premagali tudi Manchester City, a so njihovi navijači zdaj spet slabše volje. Videti je celo, da so dokončno izgubili možnosti, da bi se borili za naslov prvaka. Za poraz v Nottinghamu lahko manjše opravičilo iščejo v odsotnostih Thiaga Alcantare, Darwina Nuneza, Dioga Jote in Luisa Diaza, kar je močno oslabilo napad, ki ni našel rešitve proti zgoščeni obrambi gostiteljev. Ker je tudi obramba enkrat klonila, so morali Liverpoolčani igrišče zapustiti sklonjenih glav, kar je že njihov tretji poraz v sezoni, toliko jih v prvenstvu niso zabeležili v vsej lanski.

Taiwo Awoniyi | Avtor: Profimedia Profimedia

Liverpool, ki je imel 70 odstotno posest žoge in tudi nekaj priložnosti, je tekmecu v protinapadih dopustil nevarne akcije, še posebno po zaostanku, za katerega je v 55. minuti poskrbel Nigerijec Taiwo Awoniyi, ki je bil kar šest let igralec Liverpoola, a priložnosti za igro ni nikoli dobil. Klub ga je ves čas posojal drugim, nazadnje Union Berlinu, ki ga je najprej odkupil, nato pa prodal Nottinghamu.

Liverpoolov mestni tekmec Everton je prekinil niz treh zaporednih porazov, na domačem igrišču je s 3:0 ugnal Crystal Palace. Mrežo gostov je v 11. minuti načel Dominic Calvert-Lewin, v drugem polčasu pa sta gola dosegla še Anthony Gordon in Dwight McNeil.

1. Arsenal                10  9 0 1  24:10  27
 2. Manchester City        11  8 2 1  36:11  26
 3. Tottenham              11  7 2 2  22:12  23
 4. Chelsea                11  6 3 2  16:11  21
 5. Manchester United      11  6 2 3  16:16  20
 6. Newcastle              11  4 6 1  18: 9  18
 7. Liverpool              11  4 4 3  22:13  16
 8. Brighton               11  4 3 4  15:14  15