206 ogledov

Topničarji tik pod vrhom

Arsenal Epa
Zadnja tekma 9. kola elitne angleške nogometne lige je bila odigrana na stadionu Emirates.

Arsenal je na sklepni tekmi kola na domačem igrišču premagal Leicester City (3:1) in se zvrstil na četrto mesto, dve točki za vodilnima Manchester Cityjem in Liverpoolom. Londončani so po skromnem startu zabeležili že sedmo zaporedno ligaško zmago.

Jose Mourinho, Marco Ianni Video Šport Primitivna poteza, zaradi katere je ponorel Mourinho

Srečanje so bolje začeli gostje, ki so sprva zapravili nekaj priložnosti, v 31. minuti pa povedli, ko je po akciji Bena Chilwella žogo v lastno mrežo nesrečno preusmeril Héctor Bellerín. Španec se je odkupil še pred koncem prvega polčasa, lepo je asistiral Mesutu Özilu za izenačujoči zadetek.

Tudi drugi del so "lisjaki" odprli dobro, Wilfred Ndidi je po kotu stresel prečko Bernda Lena. Kazen za zapravljeno je prišla hitro in kruto. Sredi nadaljevanja je Arsenal v razmaku treh minut zadel dvakrat in odločil tekmo. Obakrat je mrežo zatresel Pierre-Emerick Aubameyang, pri prvem golu sta akcijo spletla Bellerín in Özil, slednji je asistiral tudi pri zadnjem zadetku.