6463 ogledov

Tri enajstmetrovke, avtogol ter nov velik udarec za Barco

Barcelona : Atletico Profimedia
Jan Oblak in Atletico sta morda razblinila Barcelonine sanje o naslovu prvaka.

"Ali so nogometaši Barcelone z remijem 2:2 proti Atletico Madridu zapravili možnosti za naslov prvaka?" je vprašanje, ki si ga postavljajo navijači Barcelone širom sveta.

Prvenstvo zagotovo še ni odločeno, a Barcelona se je znašla v zelo težki situaciji, saj če Real v četrtek premaga Getafe, bo njegova prednost vsega pet kol pred koncem zelo velike štiri točke.

Barcelona : Atletico | Avtor: Profimedia Profimedia

Če varovanci Zinedina Zidana na koncu po zelo turbolentni prvi polovici sezone resnično postanejo prvaki, se bodo lahko iz srca zahvalili svojim velikim mestnim rivalom, ki so na Camp Nouu kar dvakrat lovili zaostanek, a na koncu s pomočjo dveh enajstmetrovk vseeno izvlekli točko.

Sam začetek tekme je sicer tragično zaznamoval napadalec Atletica Diego Costa, ki je najprej v 11. minuti dosegel avtogol, nato pa je v 16. minuti zapravil še enajstmetrovko.

A na srečo brazilskega Španca se je vmešal VAR, ki je glavnemu sodniku tekme javil, da je Marc-Andre Ter Stegen prehitro zapustil golovo črto. V drugo je tako enajstmetrovko izvedel Saul Niguez, ki je uspel poravnati rezultat.

V začetku drugega polčasa pa smo bili priči enajstmetrovki tudi na drugi strani, ko je v 50. minuti tekme Lionel Messi s panenko premagal našega Jana Oblaka ter tako dosegel svoj 700. gol v karieri.

A to še ni bila poslednja enajstmetrovka na tekmi, saj je komaj 12 minut kasneje Nelson Semedo v kazenskem prostoru nespretno podrl Yannicka Ferreiro Carrasca, strel z bele točke pa je znova unovčil Saul Niguez, čeprav je bil Nemec v vratih Barcelone tokrat resnično blizu, a je žoga vseeno prečkala golovo črto.

Do konca tekme je imela Barcelona najlepšo priložnost v 71. minuti, ko je Arturo Vidal po povratni podaji Semeda neoviran s 16 metrov za las udaril mimo gola. Toda žoga ni želela končati v mreži slovenskega vratarja...