172 ogledov

United po dveh krogih zadnji, zdaj je sledil veliki derbi

Jadon Sancho Profimedia
Sancho in Rashford za prvo zmago Manchester Uniteda v sezoni.

Konec tretjega kroga angleškega nogometnega prvenstva je prinesel ponedeljkov derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom. Za favorizirani ekipi se sezona v Premier League ni začela po pričakovanjih. Rdeči vragi so po dveh odigranih krogih celo zasedali zadnje mesto, premagala sta ga Brighton (2:1) in Brentford (4:0), Livepool pa je na svojem računu imel dve točki po remijih s Fulhamom (2:2) in Crystal Palacom (1:1).

Po dvoboju na Old Traffordu nogometaši iz Beatla zdaj ostajajo pri dveh točkah, United pa je vpisal prvo zmago v sezoni po zaslugi golov Jadona Sancha in Marcusa Rashforda. Dvoboj se je končal z izidom 2:1.

Sancho je v 16. minuti sprejel natančno podajo Anthonyja Elange globoko v kazenskem prostoru, nakazal strel, ki je na tla položil tudi gostujočega vratarja Alissona Beckerja, nato pa mirno poslal žogo v nebranjeni del tekmečevega gola. Kljub poskusom Liverpoola za spremembo izida se je prvi polčas končal v korist domače zasedbe.

V 53. minuti pa je sledil nov šok za goste. Marcus Rashford je pobegnil Liverpoolovi obrambi in sam prišel pred Alissona in ga premagal s strelom v zgornji kot vrat. Gol ni takoj obveljal, saj je obstajal sum, da se je Rashford znašel v prepovedanem položaju. A po obvsetilu iz VAR sobe je sodnik Michael Oliver pokazal na sredino, bilo je 2:0.

Dvoboja še ni bilo konec. Častni zadetek za Liverpool je v 82. minuti dosegel Mohamed Salah, ki je mojstrsko izkoristil zmedo v šestnajstercu, prvi prišel do odbite žoge in jo s strelom z glavo tik ob vratnici poslal v mrežo.

Na zelenici je znova zaigral portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo, od katerega senzacij željni angleški mediji pričakujejo, da bo kmalu sporočil, kako bo z nadaljevanjem njegove kariere. Portugalec je v igro vstopil šele v 86. minuti, v sodnikovem dodatku tudi prišel do strela, a je žogo poslal visoko čez prečko.

Manchester je z novim trenerjem Erikom ten Hagom vpisal prvo zmago, s premiernimi tremi točkami v novi sezoni pa se je s predzadnjega zavihtel na 14. mesto prvenstvene lestvice. Liverpool je z dvema točkama 16.

Po treh krogih je s tremi zmagami in devetimi točkami na vrhu razpredelnice Arsenal.

Arsenal Premier League Šport Arsenal z zmago skočil na vrh, zgodovinski dosežek Kana Brenden Aaronson Premier League Šport Poglejte hudo napako vratarja Chelseaja, City pri Newcastlu do remija
 1. Arsenal                  3  3 0 0  9:2  9
 2. Manchester City          3  2 1 0  9:3  7
 3. Tottenham                3  2 1 0  7:3  7
 4. Leeds                    3  2 1 0  7:3  7
 5. Brighton                 3  2 1 0  4:1  7
 6. Newcastle                3  1 2 0  5:3  5
 7. Fulham                   3  1 2 0  5:4  5
 8. Brentford                3  1 1 1  8:5  4