84 ogledov

United zagospodaril v Manchestru

Marouane Fellaini, Ashley Young EPA
Pravi spektakel sta na deževno nedeljo v manchesterskem derbiju uprizorila United in City, domači pa so s 4:2 premagali meščane in jim na 3. mestu ušli za štiri točke.

Manchester City je po štirih zaporednih zmagah proti Unitedu prvič izgubil po letu 2012. Meščani so sicer povedli že v 8. minuti, ko je James Milner na levi strani kasenskega prostora s podajo zaposlil Davida Silvo, ta pa je v sredini našel Sergia Agüera, ki mu iz bližine ni bilo težko žogo pospraviti v prazno mrežo.

Domači niso potrebovali dolgo za izenačenje. V 14. minuti je Ander Herrera poslal predložek v sredino, kjer Clichy ni uspel izbiti žoge pred Ashleyjem Youngom. Okroglo usnje se je srečno odbilo na nogo nogometašu Uniteda.  ki je iz drugega poskusa premagal Joa Harta. Že v 27. minuti so rdeči vragi povedli. Young je tokrat s predložkom na drugi vratnici našel Marouana Fellainija. Ob njegovem strelu z glavo jezadišalo po prepovedanem položaju.

Če je ob drugem golu Uniteda zadišalo po offsidu, je pri tretjem zasmrdelo. Wayne Rooney je v 67. minuti z zadnjo podajo našel Juana Mato, ta pa je sam stekel pred Joa Harta in ga premagal s strelom med nogami. Rdeči vragi so zapečatili usodo meščanov v 73. minuti, ko je po predložku s prostega strela Young lepo podal v sredino, Chris Smalling pa je z glavo matiral angleškega reprezentančnega čuvaja mreže. Obliž na rano Cityja je prilepil Agüero, ki je v 89. minuti znižal zaostanek, potem ko je po lepi podaji Pabla Zabalete premagal izvrstnega De Geo in zabil svoj 100. zadetek za sinjemodre.

Chelsea za uspeh potreboval en strel na gol

Že pred derbijem v Manchestru je vodilno mesto z minimalno zmago na gostovanju pri QPR-ju potrdil Chelsea. Sosedski londonski dvoboj je bil večino časa nezanimiv, pravih priložnosti si oba kluba dolgo nista priigrala. Sredi drugega polčasa je bil blizu zadetka za gostitelje Matt Phillips, ki se je v kazenskem prostoru lepo otresel branilcev, a je njegov strel z izjemno obrambo zaustavil Thibaut Courtois.

Ko je že vse kazalo na remi, pa se je izjemno slabo izbijanje žoge domačega vratarja Roberta Greena, ki ga ni ogrožal nihče od gostov, končalo z zadetkom Chelseaja. Do žoge je prišel Eden Hazard, ki je po kombinaciji z Oscarjem prodrl v kazenski prostor in nato s povratno žogo našel Cesca Fabregasa. Ta je poskrbel za nove tri točke. To je bil sicer edini strel čete Joseja Mourinha na gol tekmeca na celotni tekmi. Razmerje v strelih je bilo 15:9, v okvir vrat pa 4:1 v korist QPR.