2604 ogledov

Velik incident na tekmi Romunija - Kosovo, igra prekinjena za eno uro

Incident Romunija : Kosovo Profimedia
Španci in Belgijci rešetali mreže, tekma Romunija - Kosovo prekinjena.

Nogometaši z današnjimi tekmami končujejo nastope v septembrskem ciklu kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Nemčiji. Strelsko najbolj razpoloženi so bili Španci in Belgijci, medtem ko je bila tekma med Romunijo in Kosovom za eno uro prekinjena zaradi diskriminatornih vzklikov in transparentov.

V skupini I sta do zmag prišli reprezentanci Švice in Izraela. Prva je bila po zadetkih Cedrica Ittena (49. minuta), Granita Xhake (84.) in Xherdana Shaqirija (90+3.) s 3:0 boljša od Andore in zaseda vrh skupine s 14 točkami, medtem ko je Izrael v izdihljajih tekme po golu Gavriela Kanichowskyja (90+3.) prišel do treh točk proti Belorusiji in je drugi z 11.

V Bukarešti se je tekma med Romunijo in Kosovom zavlekla, potem ko je v 16. minuti prišlo do incidenta. Dvoboj so namreč za slabo uro prekinili zaradi diskriminatornih vzklikov in transparentov domačih navijačev, uperjenim proti gostom, ki tekme niso želeli nadaljevati. Kasneje so na igrišču odjeknile še dimne bombe.

Dvoboj se je nato le nadaljeval in končal z 2:0 za domačine, ki so zdaj pri 12 točkah. Premoč z igralcem več sta v drugem polčasu kronala Nicolae Stanciu v 83. minuti in Valentin Mihalia deset minut kasneje, prvi je pred tem v 59. minuti zastreljal še enajstmetrovko.

Incident Romunija : Kosovo | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini A so Španci s 6:0 premagali Ciprčane. Že v prvem polčasu sta po dveh asistencah Nica Williamsa zadela Gavi (18.) in Mikel Merino (33.), v drugem pa so Španci dosegli še štiri gole, natančni so bili Joselu (70.), Ferran Torres (73., 83.) in Alex Baena (77.).

V isti skupini je Norveška z 2:1 premagala Gruzijo in ostala v igri za nastop na EP. Erling Haaland je v 25. minuti dosegel 25. gol na 26. reprezentančnem nastopu. Drugi gol je dosegel Martin Odegaard v 33. minuti. Ob koncu tekme je končni izid postavil Budu Zivzivadze (90+1.).

V skupini C je imela Italija veliko premoč proti Ukrajini, a na koncu tesno slavila z 2:1. Od skupno 23 strelov proti vratom je mrežo dvakrat zatresel Davide Frattesi (12., 29.). Še pred polčasom je za Ukrajince znižal Andrij Jarmolenko (41.). V isti skupini je Severna Makedonija z 2:0 v gosteh premagala Malto. Vodilna Anglija ima 13 točk, s sedmimi sledijo Italija, Ukrajina in Severna Makedonija.

Davide Frattesi | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini F je Belgija s 5:0 ugnala Estonijo. Jan Vertonghen je v četrti minuti v 150. nastopu dosegel 10. gol za rdeče vrage. V prvem polčasu je bil natančen še Leandro Trossard (18.), v drugem je dva gola v razmaku dveh minut zabil Romelu Lukaku (56., 58.), končni izid pa je postavil Charles De Ketelaere (88.).

V tej skupini je velik korak proti uvrstitvi na EP napravila Avstrija. Ta je v drugem polčasu v gosteh Švedom zabila tri gole, na koncu pa zmagala s 3:1 in ima na lestvici tako kot Belgija 13 točk. Švedi sledijo s šestimi. Za avstrijsko zmago sta zadela Michael Gregoritsch (53.) in dvakrat Marko Arnautović (56., 69./11-m). Častni zadetek za Švedsko je dosegel Emil Holm (90.).