435 ogledov

Velik spodrsljaj Milana, Juventus poražen na derbiju

Serie A Profimedia
Zajcu točka, Milan in Juventus poražena.

Nogometaši Genoe so v 22. krogu italijanske lige v gosteh pri Torinu igrali 0:0. Slovenski reprezentant Miha Zajc je igral celo tekmo za ekipo iz Genove. Branilec naslova Juventus je v Neaplju proti Napoliju izgubil z 0:1, vodilni Milan pa v gosteh pri Spezii z 0:2.

Serie A | Avtor: Profimedia Profimedia

Genoa je v Torino, kjer je slavila le enkrat v zadnjih 37 poskusih, prišla z nizom treh zaporednih zmag. Ta se je prekinil, ostaja pa serija neporaženosti, ki zdaj traja šest tekem. Torino je na drugi strani petič zapovrstjo igral neodločeno.

Derbi kroga med Napolijem in branilcem naslova Juventusom se je končal s slavjem domačih. Zanje je zadel Lorenzo Insigne, ki je v 31. minuti unovčil enajstmetrovko. To je zakrivil Giorgio Chiellini. Črno-beli iz Torina so sicer prevladovali, imeli precej več strelov, a niti enega dovolj dobrega za spremembo izida.

Juventus je tako izpustil priložnost, da se malce približa vodilnemu Milanu. Prvouvrščenega in tretjeuvrščenega na lestvici še vedno loči sedem točk. Napoli je vsaj začasno četrti, ima dve točki manj od Juventusa.

Milan je pri Spezii vpisal nepričakovan poraz, tretjega v sezoni. Spezio, pred tem krogom 16. na lestvici, je v vodstvo popeljal Giulio Maggiore v 57. minuti, deset minut pozneje pa je favoritom še en zadetek zabil Simone Bastoni za končnih 2:0.

Atalanta Josipa Iličića bo v nedeljo igrala v Cagliariju, Inter Samirja Handanovića pa se bo meril z Laziem in bo v primeru zmage skočil na vrh lestvice. Krog bosta v ponedeljek ob 20.45 končala Verona in Parma Jasmina Kurtića.

Že v petek sta se Bologna in Benevento razšla z 1:1.