251 ogledov

Iličić v velikem finalu italijanskega pokala

Atalanta Profimedia
Za pokalno lovoriko na Apeninskem polotoku se bosta v velikem finalu pomerila Juventus in Atalanta.

Prvo polfinalno srečanje v Neaplju se je končalo z izidom 0:0, na povratni tekmi v Bergamu pa je Atalanta premagala Napoli (3:1) in se prebila v veliki finale.

antonio conte Vroča kri Šport Conte pokazal sredinec nekdanjemu šefu

Moštvo iz Lombardije je že po četrt ure vodilo z 2:0, zadela sta Duván Zapata in Matteo Pessina. Gostje so na začetku drugega polčasa znižali prek Hirvinga Lozana, vse dvome o potniku na sklepno tekmo Coppe pa je s svojim drugim zadetkom večera razblinil Pessina.

Josip Iličić je v igro vstopil v 56. minuti, takoj po zadetku Neapeljčanov. Bil je nevaren za vrata gostov, na koncu pa se je s soigralci veselil velikega uspeha.

Finale bo predvidoma odigran 19. maja.

Že v torek si je napredovanje v finale zagotovil Juventus, potem ko je na povratni tekmi v Torinu iztržil neodločen rezultat (0:0). Na prvi tekmi v Milanu je premagal ekipo Interja s Samirjem Handanovićem, na San Siru je bilo 1:2 za belo-črne.