282 ogledov

Velik spodrsljaj rdeče-črnih v lovu na naslov

Ante Rebić Epa
Milanu spodrsnilo na San Siru, Napoli slavil v Bologni.

Nogometašem Milana je v 22. krogu italijanskega prvenstva močno spodrsnilo. Na svojem San Siru so ostali brez točk, tekmeci iz Spezie so slavili z 2:1. Spodrsljaj drugouvrščene zasedbe iz lombardijske prestolnice je izkoristil tretjeuvrščeni Napoli, v Bologni je slavil z 2:0 in se Milanu približal na dve točki.

V prvem polčasu je bolje kazalo Milanu, potem ko je portugalski napadalec Rafael Leao v izdihljajih prve polovice tekme zadel za 1:0. Spezia je v drugem polčasu tekmo postavila na glavo, v 64. minuti je izenačil Kolumbijec Kevin Agudelo, v peti minuti sodnikovega podaljška pa je zasedbi s spodnejga dela lestvice vse tri točke priigral Ganec Emmanuel Gyasi.

Emmanuel Gyasi | Avtor: Epa Epa

Neapeljčani so imeli v Bologni absolutni nadzor nad tekmo, v svojih vrstah pa tudi razpoloženega dvakratnega strelca Hirvinga Lozana. Mehičan je prvi gol dosegel v 20., drugega pa v 47. minuti.

Fiorentina je na zadnji tekmi kroga osramotila Genoo in slavila s 6:0. Za toskansko ekipo je dva gola dosegel Cristiano Biraghi, po enega pa Španec Alvaro Odriozola, Giacomo Bonaventura, Urugvajec Lucas Torreira in Srb Dušan Vlahović. Slednji je na lestvici strelcev ujel napadalca Lazia Cira Immobileja, oba sta doslej dosegla po 17 zadetkov.

Nogometaši Atalante in Interja iz Milana so se v nedeljo razšli brez golov. Za Inter je nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović branil vso tekmo in se nekajkrat zelo izkazal, medtem ko Josipa Iličića ni bilo v kadru domačinov iz Bergama, potem ko se je okužil z novim koronavirusom.

Interjeva prednost na vrhu lestvice po ponedeljkovem porazu Milana znaša dve točki, Atalanta pa je četrta. Za Napolijem na tretjem mestu zaostaja štiri, pred petouvrščenim Juventusom pa ima točko več.

Nogometaši Venezie so v nedeljo gostili Empoli in igrali 1:1. Benečani so tudi s pomočjo nove okrepitve, Portugalca Nanija, ki je vstopil z klopi, prišli do točke. Nekdanji igralec Manchester Uniteda in v Italiji tudi že Lazia je v 73. minuti namreč podal za gol Davida Okerekeja, z njim so domači izničili vodstvo gostov. Ti so namreč povedli v 26. minuti, ko se je med strelce vpisal Szymon Zurkowski. Pri domačih je Domen Črnigoj igral celo tekmo, prav tako pri gostih Petar Stojanović, medtem ko je Leo Štulac vstopil v 84. minuti.

Sassuolo je v nedeljo doma izgubil proti Veroni z 2:4, Roma pa je ugnala Cagliari z 1:0. Že v soboto je Sampdoria doma izgubila proti Torinu z 1:2, Salernitana Vida Belca je klonila pred Laziem z 0:3, Juventus pa je premagal Udinese z 2:0.

1. Inter             21  15  5  1  51:16   50
 2. Milan             22  15  3  4  47:25   48
 3. Napoli            22  14  4  4  39:15   46
 4. Atalanta          21  12  6  3  44:26   42
 5. Juventus          22  12  5  5  34:21   41
 6. Fiorentina        21  11  2  8  40:29   35
 7. Roma              22  11  2  9  36:28   35
 8. Lazio             22  10  5  7  46:39   35