69 ogledov

Villa uspešno nadomestill Messija

(Barcelona : Alaves)
1/13
V Španiji so bile na sporedu povratne tekme šestnajstine finala kraljevega pokala. Real Madrid je še drugič premagal Alcoyano, Barcelona pa ni imela težav z Alavesom. Palermo je v četrtem krogu italijanskega pokala brez slovenskih reprezentantov izpadel proti Hellasu Veroni. Rene Krhin z Bologno premagal Livorno. Izpadel tudi Torino Valterja Birse.

Barcelona je kljub odsotnosti Lionela Messija gladko s 3:1 premagala Alaves. Tekmo so sicer bolje začeli gostje. V 14. minuti je po strelu Mikija moral posredovati José Manuel Pinto. Nogometaš Alavesa je bil eden izmed dveh akterjev prvega zadetka na tekmi, ko je njegov predložek z glavo v mrežo poslal Borja Viguera. Vodstvo gostov je trajalo do 35. minute, ko je za Barço zadel Adriano.

(Barcelona : Alaves) | Avtor: EPA EPA

V drugem polčasu je zablestel David Villa, ki je z goloma v 56. in 59. minuti Kataloncem zagotovil miren zaključek dvoboja. Pri drugem zadetku mu je asistiral Cristian Tello. Villa je dobrih deset minut kasneje zapravil še priložnost za hat-trick, Barcelona pa si je s skupnim izidom 6:1 zagotovila napredovanje.

Villa je s svojim prvim golom večera (izvrsten prosti strel z roba kazenskega prostora) zabil svoj jubilejni 300. gol v karieri. Poleg Messija je trener Vilanova na tribuni pustil,tudi Xavija Hernándeza, Andrésa IniestoSergia Busquetsa in druge stalne člane prve postave, medtem ko so priložnost dobili mladi upi, od katerih se je v drugem polčasu še posebej izkazal navihani napadalec Gerard Deulofeu.

Naprej tudi Real in Atlético

Oslabljeni Real Madrid - trener José Mourinho je ob tej priložnosti spočil številne nogometaše prve ekipe - je še drugič premagal Alcoyano in se s skupnim izidom 7:1 uvrstil v osmino finala španskega pokala. Za vodstvo Reala je v 71. minuti poskrbel Ángel Di María, v zaključku pa je dva zadetka dodal še José María Callejón.

Atlético Madrid, ki je prvo tekmo šestnajstine finala proti Real Jaenu dobil s 3:0, se je z minimalno zmago (1:0) in skupnim izidom 4:0 prav tako uvrstil v osmino finala španskega kraljevega pokala. Za domače je v 17. minuti zadel Raúl García.