Šport > Nogomet
108 ogledov

Znani še zadnji udeleženci Evropskega prvenstva

Aaron Ramsey Profimedia
Valižani po zmagoslavju nad Madžari kot zadnji na EP.

Po Poljski in Avstriji iz slovenske predtekmovalne skupine so si nastop na evropskem prvenstvu 2020 zagotovili Belgija, Hrvaška, Češka, Anglija, Finska, Francija, Nemčija, Italija, Nizozemska, Portugalska, Rusija, Španija, Švedska, Turčija, Ukrajina, Švica in Danska, danes pa si je zadnjo vozovnico iz skupine E izboril še Wales.

Drugo leto bodo marca na sporedu še dodatne kvalifikacije za štiri prosta mesta. Za nastop na zaključnem turnirju stare celine se bodo potegovali Škotska, Severna Irska, Irska, Islandija, BiH, Norveška, Srbija, Bolgarija, Izrael, Romunija, Gruzija, Severna Makedonija, Kosovo, Belorusija, Madžarska in Slovaška.

Aaron Ramsey | Avtor: Profimedia Profimedia

Pred današnjimi tekmami je bilo najbolj negotovo v skupini E, kjer je prvo mesto zanesljivo osvojila Hrvaška, za eno prosto mesto pa so se potegovali Madžarska, Wales in Slovaška. Smetano je na koncu pobral Wales, ki je v Cardiffu ukanil Madžarsko z 2:0, oba gola pa je dosegel igralec italijanskega Juventusa Aaron Ramsey v 15. in 47. minuti. Na drugi tekmi je Slovaška v Trnavi z goloma Roberta Boženika (19.) in Marek Hamšika (86.) premagala Azerbajdžan z 2:0.

V skupini C je Nemčija v Frankfurtu gostila Severno Irsko in slavila s 6:1. Za Nemce so zadeli Serge Gnabry (19., 47., 60.), Leon Goretzka (43., 73.) in Julian Brandt (90.), za Otočane pa Michael Smith (7.). Nizozemci so v Amsterdamu ukanili Estonce s 5:0. Pri tulipanih so se med strelce vpisali Georginio Wijnaldum (6., 66., 78.), Nathan Ake (19.), Myron Boadu (87.).

V skupini G je Slovenija v Varšavi izgubila proti Poljski z 2:3. Severna Makedonija z golom Bobana Nikolova v 45. minuti premagala Izrael z 1:0, Latvija pa je bila presenetljivo boljša od Avstrija z 1:0. Za prvo zmago varovancev slovenskega strokovnjaka Slaviše Stojanovića je zadel Marcis Oss v 65. minuti.

Latvijska nogometna reprezentanca | Avtor: Epa Epa

V skupini sta prednjačila Belgija in Rusija. Prva je zanesljivo premagala Ciper s 6:1, potem ko so gole dosegli Christian Benteke (16., 68.), Kevin De Bruyne (35., 41.), Yannick Ferreira-Carrasco (44.), Kypros Christoforou (51 ag.), za Ciper pa je zadel Nicolas Ioannou (14.).

Rusija je bila v gosteh boljša od San Marina s 5:0. Za Ruse so zadeli Daler Kuzjajev (3.), Sergej Petrov (19.), Aleksej Mirančik (49.), Aleksej Ionov (56.) in Nikolaj Komličenko (78.). Obračun med Škoti in Kazahstanci se je končal s 3:1. Za gostitelje sta zadela John McGinn (48., 90.) in Steven Naismith (64.), za goste pa Baktijor Zajnutdinov (34.).

* Izidi, zadnji krog:
- skupina A:
- nedelja, 17. november:
Bolgarija - Češka                     1:0 (0:0)
Kosovo - Anglija                      0:4 (0:1)

- lestvica:
1. Anglija            8 7 0 1  37:6  21
2. Češka              8 5 0 3  13:11 15
3. Kosovo             8 3 2 3  13:16 11
4. Bolgarija          8 1 3 4   6:17  6
5. Črna gora          8 0 3 5   3:22  3

- skupina B:
- nedelja, 17. november:
Luksemburg - Portugalska              0:2 (0:1)
Srbija - Ukrajina                     2:2 (1:1)

- lestvica:
1  Ukrajina           8 6 2 0  17:4  20
2. Portugalska        8 5 2 1  22:6  17
3. Srbija             8 4 2 2  17:17 14
4. Luksemburg         8 1 1 6   7:16  4
5. Litva              8 0 1 7   5:25  1

- skupina C:
- torek, 19. november:
Nemčija - Severna Irska               6:1 (2:1)
Nizozemska - Estonija                 5:0 (2:0)

- lestvica:
1. Nemčija            8 7 0 1  30:7  21
2. Nizozemska         8 6 1 1  24:7  19
3. Severna Irska      8 4 1 3   9:13 13
4. Belorusija         8 1 1 6   4:16  4
5. Estonija           8 0 1 7   2:26  1

- skupina D:
- ponedeljek, 18. november:
Gibraltar - Švica                     1:6 (0:1)
Irska - Danska                        1:1 (0:0)

- lestvica:
1. Švica              8 5 2 1  18:6  17
2. Danska             8 4 4 0  23:6  16
3. Irska              8 3 4 1   7:5  13
4. Gruzija            8 2 2 4   7:11  8
5. Gibraltar          8 0 0 8   3:31  0

- skupina E:
- torek, 19. november:
Slovaška - Azerbajdžan                 2:0 (1:0)
Wales - Madžarska                      2:0 (1:0)

- lestvica:
1. Hrvaška            8 5 2 1  17:7  17
2. Wales              8 4 2 2  10:6  14
3. Slovaška           8 4 1 3  13:11 13
4. Madžarska          8 4 0 4   8:11 12
5. Azerbajdžan        8 0 1 7  5:18   1

- skupina F:
- ponedeljek, 18. november:
Španija - Romunija                    5:0 (4:0)
Švedska - Ferski otoki                3:0 (1:0)
Malta - Norveška                      1:2 (1:1)

- lestvica:
1. Španija           10 8 2 0  31:5  26
2. Švedska           10 6 3 1  23:9  21
3. Norveška          10 4 5 1  19:11 17
4. Romunija          10 4 2 4  17:15 14
5. Ferski otoki      10 1 0 9   4:30  3
6. Malta             10 1 0 9   3:27  3

- skupina G:
- torek, 19. november:
Latvija - Avstrija                    1:0 (0:0)
Severna Makedonija - Izrael           1:0 (1:0)
Poljska - Slovenija                   3:2 (1:1)

- lestvica:
1. Poljska           10 8 1 1  18:5  25
2. Avstrija          10 6 2 2  19:9  19
3. S. Makedonija     10 4 2 4  12:13 14
4. Slovenija         10 4 2 4  16:11 14
5. Izrael            10 3 2 5  16:18 11
6. Latvija           10 1 0 9  3:28   3

* skupina H:
- nedelja, 17. november:
Albanija - Francija                   0:2 (0:2)
Andora - Turčija                      0:2 (0:2)
Moldavija - Islandija                 1:2 (0:1)

- lestvica:
1. Francija          10 8 1 1  25:6  25
2. Turčija           10 7 2 1  18:3  23
3. Islandija         10 6 1 3  14:11 19
4. Albanija          10 4 1 5  16:14 13
5. Andora            10 1 1 8   3:20  4
6. Moldavija         10 1 0 9   4:26  3

- skupina I:
- torek, 19. november:
Belgija - Ciper                        6:1 (4:1)
San Marino - Rusija                    0:5 (0:2)
Škotska - Kazahstan                    3:1 (0:1)

- lestvica:
1. Belgija          10 10 0  0  40:3  30
2. Rusija           10  8 0  2  33:8  24
3. Škotska          10  5 0  5  16:19 15
4. Ciper            10  3 1  6  15:20 10
5. Kazahstan        10  3 1  6  13:17 10
6. San Marino       10  0 0 10   1:51  0

- skupina J:
- ponedeljek, 18. november:
Grčija - Finska                       2:1 (0:1)
Italija - Armenija                    9:1 (4:0)
Lihtenštajn - Bosna in Hercegovina    0:3 (0:0)

- lestvica:
1. Italija          10 10 0 0  37:4  30
2. Finska           10  6 0 4  16:10 18
3. Grčija           10  4 2 4  12:14 14
4. BiH              10  4 1 5  20:17 13
5. Armenija         10  3 1 6  14:25 10
6. Lihtenštajn      10  0 2 8   2:31  2
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.