71 ogledov

Ob visoki obletnici pomemben "minimalec" zmajev

SŽ Olimpija KAC 90 let Facebook
Ljubljanski hokejisti so bili v Tivoliju boljši od celovških.

SŽ Olimpija so v 47. kolu lige ICEHL premagala celovški KAC (1:0). Ljubljanski hokejisti so nadgradili pomembno zmago pred dvema dnevoma, ko so v gosteh slavili proti vodilnemu Salzburgu in danes ugnali še aktualne prvake iz Celovca. Za ljubljansko ekipo so nove tri točke zelo pomembne, saj lovi šesto mesto po rednem delu, ki še neposredno zagotavlja uvrstitev v končnico.

Uvod v dvoboj starih znancev iz Ljubljane in Celovca je imel tudi zgodovinski pridih, saj prav v teh dneh mineva 90 let od prve uradne hokejske tekme v slovenski prestolnici, tudi tedaj pa so bili nasprotniki ljubljanskih igralcev celovški. Danes so zeleno-beli zato nastopili tudi v posebnih spominskih dresih.

Švica Češka hokej Peking 2022 Hokej na ledu Šport Znani vsi četrtfinalisti, Čehi izpadli

Dvoboj je bil trd in izenačen, a so imeli večino tekme stvari pod nadzorom domači. Najbolj so prevladovali v prvi tretjini, ko so hitro prevzeli pobudo in dosegli dva zadetka. Obveljal je sicer le prvi, ko je vratarja gostov presenetil Miha Štebih. Pri drugem pa so sodniki po ogledu posnetka ocenili, da so domači nepravilno ovirali vratarja Floriana Vorauerja, zato gol ni obveljal.

V golu domačih pa je bil zelo zanesljiv Paavo Hölsä, ki je zaklenil svoja vrata in ni klonil niti ob številčnih prednostih. Teh so imeli sicer več domači, saj so nervozni gostje na klopi presedeli 18 minut, a v tem elementu igre danes niso bili učinkoviti.

A na koncu so bili lahko zadovoljni tudi z minimalno zmago, potem ko so v zadnjem delu mirno pripeljali dvoboj do konca, morebitni zadnji poskus gostov brez vratarja pa je preprečila zadnja celovška izključitev na tekmi v 59. minuti, ko je moral na kazensko klop slovenski reprezentant Rok Tičar, tako da so domači brez težav ubranili minimalno prednost.